Zestaw do kąpieli dla niemowlaka

Zestaw do kąpieli dla niemowlaka

Kąpiel dziecka nie należy do łatwych zajęć, tym bardziej dla świeżo upieczonych rodziców. Dopóki maluszek nie nauczy się samodzielnie siedzieć, to podczas kąpieli trzeba go trzymać na rękach, a to raczej mało wygodna pozycja.

Co zawiera zestaw kąpielowy dla dziecka?

zestawy kąpieloweAby wykąpać niemowlaka, potrzebujemy odpowiednich przyborów, które są niezbędne. Młoda mama już w szpitalu jest odpowiednio przeszkolona przez położne, jak właściwie trzymać maluszka, karmić i pielęgnować. Pierwszą kąpiel wykonują położne w szpitalu, a kolejne już mama w zaciszu domowym. Do mycia dziecka przydadzą się zestawy kąpielowe, które kupimy w większości sklepów z artykułami dla dzieci, albo w internecie. Każdy zestaw zawiera wanienkę, ręcznik, szczotkę do włosów i niezbędne produkty do pielęgnacji delikatnej skóry niemowlęcia. Wanienka najczęściej ma uniwersalny rozmiar stu centymetrów na siedemdziesiąt i ma owalny kształt. Bywają także w zestawach anatomiczne wanienki, które wewnątrz posiadają wyprofilowane siedzisko, w którym układamy dziecko i nie musimy się martwić, że maluszek się zsunie, gdyż pod rączkami i nóżkami, oraz w kroku ma specjalne zabezpieczenia. W zestawie nie może zabraknąć dużego, miękkiego ręcznika kąpielowego, szamponu do włosów i specjalnych emolientów do mycia dziecka. Przydadzą się także nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, oraz waciki do przemywania oczek. Zestawy są bardzo gustownie zapakowane i świetnie się nadają na prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Z pewnością taki prezent się przyda.

Przed pierwszym użyciem, wszystkie elementy należy dokładnie wyczyścić, lub wyprać w przypadku ręcznika, aby przybory były sterylnie czyste. Dostępne są oddzielne zestawy dla chłopców w niebieskim kolorze i dziewczynek w różowym. Maluchy bardzo lubią kąpiel, więc z pewnością będą korzystać z zestawu.

Komentowanie jest wyłączone.