Zdrowe kąpiele w chlorku magnezu

Zdrowe kąpiele w chlorku magnezu

Coraz częściej słyszymy o leczniczych właściwościach chlorku magnezu, czyli soli magnezowej. Coraz więcej gwiazd i osób znanych promuje kąpiele w wodzie z dodatkiem takiego magnezu. Od lat stosują je również zawodowi sportowcy. Jest to więc świetny sposób na dostarczanie magnezu do naszego organizmu. 

Korzyści stosowania kąpieli w chlorku magnezu

chlorek magnezu kąpielSól magnezowa, czyli chlorek magnezu w proszku lub płatkach  możemy z powodzeniem dodawać do relaksujących kąpieli w wannie. Wystarczy dodać do naszej kąpieli 1 lub dwie szklanki takiego chlorku aby odczuć pozytywne efekty jego stosowania. Kąpiel powinna trwać około 30 minut i nie dodawajmy do niej dodatkowych środków myjących. Taki chlorek magnezu kąpiel jest produktem który kupimy w aptekach lub sklepach i aptekach internetowych. Kupimy go w opakowaniach różnej pojemności. Jego regularne stosowanie działa uspokajająco – korzystnie wpływa na układ nerwowy. Dodaje nam energii, niweluje złe samopoczucie oraz stres. Takie kąpiele są więc idealne dla każdego, kto żyje w biegu, często w dużym napięciu. Sprawdzą się w szczególności u osób pracujących umysłowo. Stosowanie kąpieli zapobiega niedotlenieniu organizmu, ma działanie łagodzące podrażnienia skóry (nie stosujmy jednak na otwarte rany i uszkodzoną skórę). Takie kąpiele wyciszają organizm, dzięki czemu ułatwiają zasypianie. Niwelują one skurcze mięśni i powiek które są spowodowane niedoborem tego pierwiastka.Stosowanie kuracji magnezowej jest bardzo przyjemne ale i niedrogie. Opakowanie chlorku magnezu o wadze 1 kilograma kosztuje kilkanaście złotych. 

Stosowanie kąpieli magnezowych staje się coraz bardziej popularne. Przynoszą one wiele korzyści dla naszego zdrowia jak i samopoczucia. Niwelują stres, dodają enegii, redukują kurczliwość mięśni a także redukują problemy skórne. Taki chlorek magnezu kupimy w każdej aptece. Jest to produkt niedrogi i skuteczny.

Komentowanie jest wyłączone.