Zamawianie przedmiotów przez internet

Zamawianie przedmiotów przez internet

przesyłkaCoraz więcej naszych rodaków robi zakupy przez internet. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie pojawienie się nowej choroby społecznej, a więc zakupoholizmu oraz ogromnej liczby oszustów, którzy zobowiązują się do wysyłki jakiegoś produktu, a umowy nie dotrzymują.

Windykacja – ceny usługi i dodatkowe koszty dla dłużnika

Z jedną i drugą grupą poradzi sobie świetnie firma windykacyjna Obligum, która ma także wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu spraw matactw internetowych. Należy sobie zdawać sprawę, że oszustwa internetowe bardzo szybko w krótkim czasie zgłaszane są na policję. Jeśli okaże się, że mamy do czynienia z jednorazowym incydentem, związanym z utratą niewielkiej kwoty pieniężnej, funkcjonariusze prawa nie kierują najczęściej sprawy do sądu, ponieważ zostaje ona uznana za sprawy „o niewielkiej szkodliwości czynu”.
Najczęściej jednak, w przypadku oszustw internetowych okazuje się, że mamy do czynienia z wyłudzeniami wśród wielu poszkodowanych – gdy kilkanaście osób zgłosi się na policję, kwoty wzrastają do ogromnych kwot. Po rozwiązaniu sprawy sądowej, majątek oszusta lub jego wynagrodzenie zostaje przejęte przez firmę windykacyjną. W przypadku wyjątkowo wysokich kwot, poza spłatą zadłużeń, sąd może orzec dodatkowo karę pozbawienia wolności.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku drugiego problemu – osób uzależnionych od zakupów, zamawiających produkty nawet wtedy, kiedy nie mają z czego ich spłacić. Są to najczęściej osoby prywatne, które spędzają bardzo wiele czasu przed komputerem, a więc zajęcie ich majątku trwałego czy wypłaty z zakładu pracy nie powinno być problemem. Pozostaje jeszcze obciążenie dłużnika kosztami windykacji.

Obligum – windykacja cennik

Komentowanie jest wyłączone.