Zalety stosowania licówek – piękny, biały uśmiech

Zalety stosowania licówek – piękny, biały uśmiech

Gabinety stomatologiczne mają do zaoferowania różne rodzaje licówek. To pacjent musi zdecydować, jakie licówki wybierze. Oczywiście różnią się one wieloma cechami, o których warto wiedzieć więcej. W ofercie znajdują się np. licówki akrylowe. Nie są to jednak licówki zakładane na stałe.

Wybór licówek – akrylowe, ceramiczne, porcelanowe i inne

licówki toruńSą to tzw. licówki czasowe, czyli mają na celu tymczasowo chronić zęby, aż do momentu założenia właściwej licówki. Stosuje się 2 rodzaje akrylu. Jeden z nich jest samoutwardzalny przez gotowanie, a drugi przez działanie światłem. Licówki akrylowe są w stanie wytrzymać około 2 lat. W porównaniu z innymi dostępnymi na rynku licówkami są nieco grubsze. Z drugiej strony są to licówki tańsze niż wszystkie inne propozycje. Innym rodzajem są licówki kompozytowe wykonane z różnych materiałów. Jeden materiał jest zawsze materiałem wiążącym nadającym twardość. Drugim materiałem jest ten, który nadaje odporność na uszkodzenia mechaniczne licówki. Licówki kompozytowe są jednolite, jeśli chodzi o kolor. Kolejnym rodzajem są ceramiczne licówki toruń, do których wykonania używa się ceramik skaleniowych. Licówki ceramiczne oddają dobrze naturalny kolor zęba. Zawierają krzem, kaolin, kwarc, barwniki. Wszystkie składniki wypalane są w specjalnym piecu. Licówki ceramiczne są na pewno trwałe, ale też droższe niż inne rodzaje licówek.

Najbardziej popularnym rodzajem licówek są licówki porcelanowe. Te licówki są trwałe, elastyczne, bardzo dobrze wiążą się z zębem. W masie porcelanowej znajduje się zarówno masa akrylowa jak i masa ceramiczna. Tego typu licówki można zakładać na wszystkie zęby. Dużą zaletą licówek porcelanowych jest to, że nie osadza się na nich kamień nazębny i osady, a poza tym nie ulegają przebarwieniom. Istnieją także licówki pełnoceramiczne.

Komentowanie jest wyłączone.