Zalety izolacji natryskowych

Zalety izolacji natryskowych

Odpowiednie ocieplenie budynku podnosi komfort termiczny mieszkańców, zmniejsza koszty eksploatacyjne, ponieważ nakłady na ogrzewanie są niższe. Obecnie tradycyjne płyty styropianowe i wełna mineralna powoli ustępują izolacjom natryskowym. Jakie są ich zalety?

Izolacje natryskowe – brak mostków termicznych

izolacje natryskowe ŚląskOcieplanie domu jednorodzinnego lub budynku wielorodzinnego (np. bloku) wymaga dobrania idealnej metody, która będzie skuteczna i ekonomiczna zarazem. Wielu inwestorów szczególną wagę przykłada do cen materiałów do ociepleń dostępnych na rynku oraz kosztów wykonania. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że inwestycja jest na dłuższy czas i koszty policzyć długoterminowo. Obecnie tradycyjne płyty styropianowe przestały być jedyną metodą dociepleń. Są one zastępowane przez wełną mineralną oraz ocieplenia specjalną pianką poliuretanową. Izolacje natryskowe Śląsk wykonuje wiele firm z branży remontowo-budowlanej, a inwestorzy chętnie korzystają z tej metody. Ocieplenia pianką wybierają zarówno osoby prywatne budujące nowy dom jednorodzinny lub remontujące starszy budynek, jak i przedsiębiorstwa budowlane i koncerny z branży deweloperskiej zajmujące się budownictwem przemysłowym. Zaletą pianki poliuretanowej jest możliwość bardzo precyzyjnego wykonania ocieplenia. Materiał ten ma postać płynną i jest nakładany za pomocą specjalnych agregatów (tzw. pistoletów). To sprawia, że pianka dociera w nawet najwęższe szczeliny tworząc jednolitą powierzchnię. Materiał zasycha i w ten sposób nie powstają mostki termiczne, czyli przestrzenie pomiędzy płytami, którymi mogłoby przenikać zimno.

Izolacje pianką poliuretanową szczególnie polecane są w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Pianka niweluje straty cieplne, ponieważ nie powstają mostki, którymi ciepło z ogrzanego budynku przenikałoby na zewnątrz.

Komentowanie jest wyłączone.