Zakładanie akcesoriów jeździeckich

Zakładanie akcesoriów jeździeckich

Gdy byłam na studiach licencjackich miałam naprawdę parę dosyć dziwnych przedmiotów. Byłam chyba pierwszym rokiem na uczelni, który miał tak zwaną rekreację konną. Był to przedmiot, który na pierwszy rzut oka mógł wydawać się naprawdę bardzo ciekawy. Jednak jak się okazało był to przedmiot ale nie koniecznie dla każdego.

Jak powinno się zakładać akcesoria jeździeckie?

akcesoria jeździeckieW każdym bądź razie moja uczelnia miała swoją własną stadninę, w której to było naprawdę dużo rasowych koni. Konie te były naprawdę bardzo ładne. Jednak zajęcia te nie były chyba do końca przemyślane. Zaliczenie bowiem polegało na tym, że trzeba było nie dość, że jeździć kłusem na koniu to także obowiązkowa była jazda galopem. Jak się okazało na zajęciach, niektóre osoby po prostu bały się koni. No nie każdy przecież kiedyś miał jakieś doświadczenie w jeździe konnej. I jeśli ktoś nie miał z końmi wcześniej do czynienia to mógł się po prostu bać. Na pierwszych zajęciach wszyscy poznali akcesoria jeździeckie, do jazdy konnej oraz w teorii każdy dowiedział się tego jak powinno się te akcesoria na konia założyć. Każdy miał także na te zajęcia mieć bryczesy damskie czyli musieliśmy je sobie po prostu kupić. No nie był to jakiś większy koszt także chyba dla nikogo nie był to aż tak jakiś wielki problem. Po tym jak poznaliśmy pobieżnie te informacje na temat co po kolei należy na konia założyć przed jazdą mieliśmy wejść do boksów gdzie były konie i to po prostu zrobić. Oczywiście dla osób, które z końmi miały już kiedyś do czynienia nie było w tym nic trudnego i jak widać szło to im naprawdę sprawnie.

Jednak jak dla mnie to wszystko było naprawdę bardzo trudne. Przede wszystkim najgorzej było się przemóc i podejść do konia, którego najnormalniej w świecie się po prostu bałam. I nie byłam odosobniona w swoich odczuciach bo inni też tak mieli.

Sprawdź także https://www.stajniasklep.pl

Komentowanie jest wyłączone.