Wyścigi i renowacja felg

Wyścigi i renowacja felg

W moim rodzinnym mieście rok rocznie odbywają się wyścigi dosyć już sfatygowanych samochodów. Co prawda kilka lat pod rząd wyścigi nie odbyły się. Było to spowodowane tym, że pewnego roku był wypadek. Był to dość poważny wypadek dlatego organizatorzy wycofali się z tej imprezy na parę lat.

Renowacja felg przed wyścigiem najbardziej popularna

renowacja felgOstatnio jednak impreza powróciła. Znaleźli się nowi sponsorzy i organizatorzy. Powstały także nowe zabezpieczenia po to by nawet podczas najbardziej niebezpiecznych manewrów nikomu nic się nie stało. Przy trasie wyścigów został postawiony także nowiutki warsztat samochodowy, w który to kierowcy mogli naprawić od razu swoje sfatygowane już samochody. W warsztacie dokładna renowacja felg w Opolu przed wyścigami cieszyła się największą popularnością. Także malowanie proszkowe nadwozia było opłacalnym zajęciem dla właściciela warsztatu. A piaskowanie karoserii było gratis dla każdego uczestnika wyścigu. Wyścigi odbywały się zawsze w lipcu. I nawet gdy dzień przed i dzień padał deszcz to w dzień wyścigów zawsze świeciło słońce. I tak było też w tym roku. Zgłosiło się wielu uczestników, którzy walczyć mieli o nowe opony i pieniądze. Chociaż myślę, że dla nich najbardziej liczył się prestiż związany z wygraną. Byli to młodzi chłopcy, na ogół bo oczywiście były wyjątki. Taki wyjątek stanowił pan Andrzej, który od lat przyjeżdżał na wyścigi swym starym, zielonym polonezem.

Pan Andrzej był blisko pięćdziesiątki. Niestety nigdy nie udało mu się wygrać żadnego konkursu. W sumie nie miał takiego refleksu. Jednak można powiedzieć, że był najwierniejszym kibicem.

Komentowanie jest wyłączone.