Wynajmij domek w Szczawnicy

Wynajmij domek w Szczawnicy

W Pieninach leży malownicza miejscowość uzdrowiskowa Szczawnica. Kuracjusze korzystają z jej uroków już niemal od dwustu lat. Można tu podleczyć choroby układu oddechowego, cukrzycę i choroby narządów ruchu. Liczne sanatoria oferują bogatą ofertę leczniczą.

Piękny domek na wynajem w Szczawnicy

domki do wynajęcia w szczawnicyDobrym pomysłem jest też przyjechanie tu na wakacje. Domki do wynajęcia w Szczawnicy znajdziemy bez problemu. Otoczenie lasów sosnowych i pięknych gór wprawi nas w doskonały nastrój do pieszych wycieczek. Możemy udać się do wąwozu Homole, malowniczo położonego pośród skał wapiennych, którego dnem płynie potok Kamionka. Przez wąwóz prowadzi zielony szlak turystyczny, którym dojdziemy do Wysokiej, najwyższego szczytu Pienin. Jeśli mamy wolny cały dzień warto wybrać się do Pienińskiego Parku Narodowego. Park utworzono w 1932 roku, co czyni go najstarszym parkiem narodowym w Polsce. Spływ przełomem Dunajca jest jedną z bardziej znanych atrakcji turystycznych. Osobom, które nie przepadają za aktywnym wypoczynkiem polecam zwiedzanie zabytków, których w tej pięknej miejscowości nie brakuje. Znajdziemy tu zabudowania pierwsze uzdrowiska utworzonego w mieście przez rodzinę Szalayów. W podobnym stylu z przełomu wieków urządzony jest Park Górny, w którym znajdziemy też pijalnię wód i zabytkowy plac Dietla. Należy dodać, że miejscowość słynie z wód mineralnych, których możemy skosztować w pijalniach. Jest tu aż osiem źródeł wód zdrojowych, pochodzących z XIX wieku, bogatych w sód, brom i jod.

Szczawnica jest też dobrym miejscem na aktywny wypoczynek zimą. Znajdziemy tu piękne trasy narciarskie. Najbardziej znana jest Palenica, z koleją krzesełkową i trasami zjazdowymi o ponad kilometrowej długości. Są tu też dwa wyciągi orczykowe i rynna do jazdy na snowboardzie.

Komentowanie jest wyłączone.