Wymiana łącznika w układzie wydechowym

Wszyscy kierowcy z dłuższym stażem znają to uczucie gdy któryś z podzespołów pojazdu przestaje działać tak jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni a co za tym idzie konieczna jest jego wymiana. Ja ostatnio zmuszony byłem wymienić bardzo ważny element układu wydechowego, ponieważ zauważyłem że cały układ zaczął bardzo nie równo pracować. Byłem pewny co jest tego przyczyną dlatego naprawa była bardzo prosta.

Szybka wymiana łącznika elastycznego

Łącznik elastycznyBardzo ważne jest aby przed zakupem jakiekolwiek złącza znajdującego się w naszym samochodzie dokładnie sprawdzić jego szczegółową specyfikację. Ja wymieniając łącznik elastyczny zobowiązany byłem dokładnie zmierzyć wymiary części w okolicy kolektora wydechowego. Moim zdaniem bez wykonanie tej właśnie czynności naprawa mogła okazać się niemożliwa, ponieważ katalogi motoryzacyjne jasno nie określają wymiarów danego łącznika elastycznego tylko wymiary całego układu wydechowego. Najważniejszym wymiarem jaki musiałem uwzględnić dokonując pomiarów była średnica rury która znajduje się za łącznikiem. Łączniki elastyczne wykonywane są z materiałów odpornych na korozję. Użycie części która jest elastyczna jest bardzo istotne ponieważ element jakim jest łącznik pełni funkcję eliminatora drgań które powstają, które wytwarzane są pomiędzy silnikiem a wydechem. Wymiana łącznika jest bardzo prosta a największą trudność zazwyczaj przysparza umieszczenie nowej złączki na elementach wydechu. Całe nowe połączenie musi być maksymalnie szczelne. 

Aby sprawdzić czy wszystko zostało zamontowane poprawnie wystarczy uruchomić silnik każde nienaturalne zachowanie w jego pracy może świadczyć o nieprawidłowym zamontowaniu elementu. Ten element układu wydechowego jest bardzo ważną częścią odpowiedzialną za prawidłową pracę całego samochodu. Jego prawidłowa praca przekłada się bezpośrednio na komfort jazdy. 

Komentowanie jest wyłączone.