Wymiana elementu układu wspomagania kierownicy

Wymiana elementu układu wspomagania kierownicy

 

W dzisiejszych czasach wspomaganie kierownicy jest systemem montowanym seryjnie w każdym produkowanym samochodzie dopuszczonym co ruchu cywilnego. Jedynie samochody wyścigowe pozbawione są tej funkcji. Wszyscy kierowcy jasno twierdzą, że dzięki wspomaganiu komfort jazdy jest znaczenie większy a samo prowadzenie dużo prostsze. 

Szybka wymiana pompy wspomagania w alfie

pompa wspomagania alfa romeoW ostatnim czasie zauważyłem, że alfa romeo którą poruszam się na co dzień nie jeździ tak jak w momencie gdy ją kupiłem i eksploatowałem do tej pory. Dało się zauważyć i odczuć, że układ kierowniczy działał bardzo ciężko. Gdy dziś chciałem pojechać na zakupy samochód odmówił całkowicie posłuszeństwa i nie byłem w stanie normalnie poruszać kierownicą. Chcąc nie chcąc musiałem udać się do warsztatu mechaniki samochodowej. Spodziewałem się, że trzeba będzie wymienić pompę wspomagania i samochód będzie musiał zostać u mechanika kilka dni w oczekiwaniu na pompę. W warsztacie szybko zostałem wyprowadzony z błędu, mechanik pracujący przy moim samochodzie powiedział mi, że wszystkie części układu działają bez zarzutu zarówno  przeguby jak i sama pompa wspomagania Alfa romeo jest marką samochodów, która jest przede wszystkim bezpieczna. Części produkowane są z bardzo wytrzymałych materiałów. Przyczyną tak złego funkcjonowania układu były ubytki płynu wspomagania, który wystarczyło tylko uzupełnić. Bo uzupełnieniu odpowiednich specyfików komfort jazdy poprawił natychmiast. Od tamtej pory nauczyłem się nie ignorować żadnych objawów złego funkcjonowania samochodu tylko od razu jechać do mechanika aby uniknąć poważniejszych awarii.

Reasumując należy regularnie sprawdzać stan wszystkich płynów znajdujących się w naszym samochodzie. Ich cykliczna wymiana spowoduje prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów samochodu. Szybkie rozpoznanie problemu może ustrzec nas przed wysokimi kosztami naprawy zatartych części. 

 

Komentowanie jest wyłączone.