Wymarzony plac zabaw dla dziecka

Wymarzony plac zabaw dla dziecka

 

W wielu różnych miejscach znajdziemy place zabaw. Ich typowa lokalizacja to oczywiście skwery zieleni w okolicy dużych osiedli mieszkaniowych oraz miejskie parki. Warto jednak pamiętać, że tego typu atrakcje dla dzieci są coraz częściej zamawiane przez różnego rodzaju prywatne firmy.

Piękny plac zabaw przy restauracji

place zabaw dla dzieci - śląskieW poszczególnych województwach naszego kraju sytuacja z placami zabaw przedstawia się bardzo różnie. Jeśli chodzi o duże place zabaw dla dzieci – śląskie i wielkopolskie posiadają ich najwięcej. Najmniej tego typu terenów zagospodarowanych z myślą o dzieciach spotkamy w województwie podlaskim oraz podkarpackim. Nie posiadamy jednak dokładnych danych, ponieważ place zabaw nieustannie powstają. Jak dobrze już wiecie, jestem właścicielką sieci restauracji zlokalizowanych na Śląsku. Wśród wielu inwestycji, jakie poczyniłam w ostatnim czasie jedna z najważniejszych to budowa placu zabaw. Zamówienie firmy zajmujące się wykonaniem takiego zlecenia wbrew pozorom nie okazało się czymś szczególnie prostym. Wszędzie, gdzie dzwoniłam informowano mnie o tym, że kolejka jest bardzo długa. Okazało się, że nie każda firma budowlana może zająć się budową placu zabaw. Na szczęście mój zleceniobiorca przed rozpoczęciem prac zdobył wszelkie niezbędne certyfikaty oraz atestowany sprzęt. Na rozpoczęcie budowy musiałam jednak czekać ponad pół roku. Zanim zakupiłam wymarzone zjeżdżalnie oraz huśtawki musiałam przejść szereg procedur między innymi uzyskać zgodę miasta na budowę.

Budowa placu zabaw wydaje się przedsięwzięciem prostym, jednak w rzeczywistości wiąże się nie tylko z pewnymi kosztami, ale także pewną papierologią. Nie warto się jednak zrażać, ponieważ najważniejsze są efekty, a ten w postaci uśmiechu na twarzach dzieci wynagrodzi nam z pewnością cały nasz trud włożony w taką inwestycję.

 

Komentowanie jest wyłączone.