Wykorzystanie kurtyn przemysłowych

Wykorzystanie kurtyn przemysłowych

Kurtyny przemysłowe wykorzystuje się w niemal każdej branży ze względu na jej właściwości. Pozwala na zabezpieczenie przed hałasem i niskimi temperaturami ułatwiając pracę w dużych zakładach. Jednocześnie utrzymuje stałe warunki wielu przeprowadzanych procesów oddzielając od siebie miejsca pracy różnych stanowisk. Warto znać jej zalety ponieważ bardzo ułatwia prace przemysłowe.

Cechy kurtyn wpływające na szerokie zastosowanie

kurtyny przemysłoweW większości przypadków kurtyny wykonane są z elastycznego PCV, pozwalając na dobrą izolację wyznaczonej przestrzeni. Są odporne na działanie wielu szkodliwych substancji, które zniszczyłyby nie jeden materiał. Jednak ich trwałość przyczynia się do tego, że nawet spawacze wykorzystują kurtyny przemysłowe do zatrzymywania promieniowania szkodliwego pozostałym osobom. Świetnie sprawdzają się także jako bariery dźwiękowe ograniczające rozchodzenie się hałasu po halach produkcyjnych. Stosuje się w nich pasy często o szerokości jednego metra, które nie sprawiają kłopotu z wchodzeniem i wychodzeniem do zabezpieczonej przestrzeni. Im większa jest grubość tych pasów, tym bardziej są one odporne na przepływ dźwięków, środków chemicznych czy pyłów. Podstawową funkcją kurtyn jest ograniczanie niekontrolowanej wymiany powietrza, która może mieć wpływ na zachodzące reakcje, lub powodować zmiany w otrzymanych wynikach. Ciekawym rozwiązaniem podczas pracy w cieple są pasy antystatyczne, odporne na pożar ze względu na brak ładunków elektrostatycznych.

Znając wszystkie zalety oraz budowę takich kurtyn można stać się ich świadomym użytkownikiem. W wielu zakładach pracownicy narzekają na przymus oddzielenia stanowisk pracy od pozostałej części zakładu. Nie wiedzą jednak, że to zapewnia im bezpieczeństwo podczas pracy, a jednocześnie ogranicza hałas wpływający na pozostałych pracowników.

Komentowanie jest wyłączone.