Wykonywanie badań szczelności w przemyśle

Wykonywanie badań szczelności w przemyśle

 

Bardzo ważny element kontroli produktów i podzespołów, gdzie do prawidłowego działania potrzebna jest próżnia, stanowią różnego rodzaju badania. Jakie są to badania i gdzie się je wykonuje? Jakie korzyści może uzyskać dla swoich produktów przedsiębiorstwo, które wprowadza takie kontrole i czy przekładają się na zadowolenie klientów?

Rola badań szczelności w firmie

Stbadania szczelnościosuje się je wszędzie tam, gdzie wymagana do pracy podzespołu lub maszyny jest próżnia. Można je stosować np. w przemyśle motoryzacyjnym, do badań szczelności podzespołów układu napędowego. Również stosowane są, w takich gałęziach przemysłu jak hydraulika i pneumatyka. Inne firmy, które korzystają z tego typu badań, to producenci klimatyzacji czy przemysł farmaceutyczny i medyczny. Plusy stosowania tego typu badań, to po pierwsze, zwiększenie wartości produktów, poprzez potwierdzenie ich jakości badaniem. Stosowanie badania szczelności,  podwyższa prestiż danego produktu i przyczynia się do dbania o  środowisko, przez zmniejszenie np. wycieków np. oleju czy płynów eksploatacyjnych różnych maszyn. Zmniejsza również liczbę produktów, nie przechodzących kontroli jakości obciążających finansowo firmę, która musi je wycofać np. z linii produkcyjnej. Z pomocą badań szczelności, zwiększa się wydajność oraz zysk przedsiębiorstwa na etapie produkcji, dzięki wytwarzaniu wysokiej jakości komponentów.

Każda firma, która ma w swojej ofercie podzespoły pracujące warunkach próżni, musi rozważyć przeprowadzenie u siebie tego typu badań. Są one niezbędne, aby utrzymać wysoką jakość oferowanych produktów i uniknąć problemów z wadliwymi częściami, opuszczającymi daną firmę. Firma korzystająca z takich badań, podwyższa poziom oferowanych usług, a także poważanie wśród klientów.

 

Komentowanie jest wyłączone.