Wyjazd za granicę z Euro

Wyjazd za granicę z Euro

W sierpniu mam zaplanowany urlop i w tym roku postanowiłam polecieć do Grecji. Mój wybór padł na Kretę, która ma bardzo dobre hotele oraz wiele atrakcji do zwiedzania. Wyjazd wykupiłam na dwa tygodnie i lecę na wyspę wraz ze znajomymi. W związku z tym potrzebuję się dowiedzieć jak wygląda korzystna wymiana walut. W Grecji obowiązuje Euro, czy pieniądze wymienić w kraju czy poza nim?

Waluta na wakacyjny wyjazd

wymiana walutWiem, że korzystna jest wymiana walut jeszcze w Polsce. Nie wiem tylko cy wziąć więcej Euro ze sobą, czy lepiej jak mi zabraknie wymienić je na miejscu. Chodzi o to, czy nie będę stratna jak później będę musiała na nowo robić wymianę na polskie złotówki. Pierwszy raz wylatuje za granicę, dlatego ciężko mi przewidzieć jakie kwoty się wydaje w przypadku, kiedy ma się wykupione wakacje all inclusive. W sumie w cenie mam przelot, zakwaterowanie, wyżywienie. Euro jest mi potrzebne tylko na jakieś pamiątki. Wymiana walut jest dla mnie dość problematyczna. Trochę się spłukałam już za samo zapłacenie na wakacje, dlatego zależy mi na jak najkorzystniejszej wymianie. Nie chciałabym stracić więcej niż to potrzebne. Na miejscu są kantory, ale domyślam się, że wymiana poza granicami naszego kraju będzie mniej korzystna. W związku z tym jest jeszcze kwestia czy nie lepiej na miejscu płacić kartą. Bank pobiera prowizje trzech procent i wydaje mi się, że w moim przypadku wyjdzie to dość korzystnie.

Mam jeszcze trochę czasu, żeby się zastanowić co zrobić. Postaram się również skorzystać z doświadczeń innych, którzy już na wakacjach za granicą byli nie raz. Wiem, że wymiana walut to każdego osobista sprawa. Każdy wymienia tyle ile uważa podług swoich potrzeb. Jedni chcą zakosztować super wakacji i wykupić z pięć wycieczek, inni jak ja, potrzebują tylko na pamiątki.

Komentowanie jest wyłączone.