Wydajny i tani ekogroszek

Wydajny i tani ekogroszek

 

Jeszcze nie tak dawno wydawać by się mogło, że ludzkość zawsze do ogrzewania domów i mieszkań używać będzie klasycznych rozwiązań takich jak węgiel czy drewno opałowe. Niemniej jednak obecnie żyjemy w takich czasach gdy przykłada się dużą wagę do ekologii. W związku z tym powstaje sporo różnych materiałów opałowych, które przy spalaniu nie emitują dużej ilości spalin. 

Polecane materiały do ogrzewania

ekogroszek pieklorzOd jakiegoś czasu na rynku materiałów opałowych zaczęło pojawiać się sporo nowych materiałów. Wiele z nich tworzy się właśnie z myślą o wspomnianej już wcześniej ekologii. Przykładem takiego materiału może być ekogroszek, który jest produkowany z bardzo drobnego węgla. W naszym kraju szczególnie dużym uznaniem darzony jest ekogroszek – Pieklorz. W przeciwieństwie do węgla ekogroszek podczas spalania nie emituje do atmosfery dużej ilości spalin i metali ciężkich. Dzieje się tak z tego powodu, że ten materiał opałowy jest pozbawiony cząsteczek siarki. Na chwilę obecną produkuje się już taki ekogroszek, który swoją kalorycznością niemalże dorównuje węglowi a zdecydowanie przewyższa drewno opałowe czy też brykiet torfowy. Ekogroszek występuje w postaci bardzo drobnego granulatu, którego średnica waha się od 5 do 25 milimetrów. Właśnie z tego powodu wiele osób miewało niegdyś problemy ze spalaniem tego materiału w klasycznych kotłach do centralnego ogrzewania. Jednak obecnie jest ten problem rozwiązany ponieważ produkuje się kotły przystosowane do tego typu zadań.

Na chwilę obecną ekogroszek wybierany jest z tego powodu, że jest on materiałem niezwykle kalorycznym i zarazem bardzo tanim. Poza nim nie ma w sprzedaży dostępnego materiału, który łączyłby w sobie tak dużą wydajność wraz z niską ceną. Ekogroszek obecnie znaleźć możemy w niemal każdym markecie oraz oczywiście na składach materiałów opałowych. 

 

Komentowanie jest wyłączone.