Wybieramy skarpetki do balerinek

Wybieramy skarpetki do balerinek

Wiosna i lato to pory roku, podczas których porzucamy ciężkie, skórzane obuwie na rzecz zdecydowanie lżejszych, odkrywających stopę modeli. Balerinki, trampki czy sandały wymagają od nas nie tylko wzmożonej pielęgnacji stóp, ale także doboru odpowiedniej bielizny.

Jak wybrać skarpetki do balerinek

odpowiednie skarpetki do balerinekJeszcze przed nadejściem wiosny warto wybrać się do kosmetyczki, aby wykonała na naszych stopach zabieg pedicure. Jeśli nie mamy na to czasu albo pieniędzy, dobrze jest postawić na pielęgnacje domową. Pierwszym krokiem powinny być skarpetki złuszczające, dostępne aktualnie w większości drogerii. Pozwolą one na pozbycie się martwego, źle wyglądającego naskórka i sprawią, że nasze stopy staną się delikatne dotyku. Kolejnym etapem będzie zadbanie o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Nic tak nie psuje wrażenia jak spierzchnięta skóra na piętach w odkrytych delikatnych sandałkach. Ostatni element w pielęgnacji to lakier na paznokciach. Znaczenie ma tutaj wybór odcienia, gdyż nie wszystkie dobrze wyglądają na stopach. Najbezpieczniej postawić na klasyczną czerwień, delikatny beż lub czerń. Jak widać sandałki są wymagającym obuwiem, które wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Wydawać by się mogło, że balerinki są bardziej przychylne. Jednak tutaj, choć co prawda większość stopy nie jest widoczna, to jednak problematyczny bywa dobór bielizny. Odpowiednie skarpetki do balerinek powinny być tak wycięte, aby chroniły nasze palce i pięty przed otarciami, ale też nie mogą być widoczne. Nie powinny też zsuwać się z stóp, wymagając od nas ciągłego poprawiania, doprowadzając do niemałej irytacji. Również materiał, z którego zostały wykonane ma znaczenie – jeśli jest to tworzywo sztuczne, nasza stopa będzie nadmiernie się pocić.

Ciepłe, słoneczne dni to powód do radości. Możemy w końcu pozbyć się grubych kurtek i ciężkich butów. Jednak, aby dobrze się prezentować, warto zadbać o kilka z pozoru nieistotnych kwestii. Kolor paznokci czy niewidoczne skarpetki to z pozoru banał, jednak mogą skutecznie poprawić wrażenia estetyczne.

Komentowanie jest wyłączone.