Wegański catering czyli pyszne dania bez mięsa i nabiału

Wegański catering czyli pyszne dania bez mięsa i nabiału

Coraz więcej osób decyduje się na niejedzenie mięsa. Dietę bezmięsną można podzielić na wegańską (bez mięsa i nabiału) i wegetariańską (bez mięsa). Nie da się ukryć, że przygotowywanie dań wegańskich, które zaspokoją wszystkie potrzeby ludzkiego organizmu, wcale nie jest takie łatwe.

Dieta bogata w błonnik, wapń i witaminy

pożywna dieta wegańska w WarszawieW związku z tym niektórzy decydują się na catering dietetyczny. Polega on na codziennych dowożeniu dań wegańskich do klienta. Ogólnie rzecz ujmując, dieta wegańska jest dietą zrównoważoną, która składa się z białek, tłuszczy oraz węglowodanów. W diecie tej znajdują się określone proporcje składników odżywczych. W posiłkach musi znaleźć się zalecana dzienna porcja poszczególnych składników. Nie można zapominać też o owocach i warzywach, które również występują w tej diecie. W diecie wegańskiej ograniczono udział soli oraz cukrów. Taka pożywna dieta wegańska w Warszawie wcale nie musi być nudna. Jest to dieta wzbogacona o naturalny błonnik, ale także niezwykle ważny makroelement, jakim jest wapń. W produktach znajdują się witaminy pochodzenia naturalnego. Dieta musi zostać opracowana w oparciu o piramidę żywienia. Układaniem takiej diety zajmują się profesjonaliści. Warto wybierać firmy cateringowe, które zatrudniają wykwalifikowanych dietetyków. Przykładowym wegańskim śniadaniem mogą być pełnoziarniste tosty. Do takich tostów idealnie pasuje guacamole domowej roboty (które powstaje z awokado), a także chrupiące warzywa. Po takim śniadaniu ma się energię na dobry początek dnia!

Na drugie śniadanie często przygotowywane są tzw. kulki mocy. Powstają one ze zdrowych orzechów, pestek. Mogą to być daktyle, nerkowce, orzechy laskowe i inne. Na obiad można zamówić wegańskie gołąbki, które mają przepyszny farsz. Wykonywany jest on z kaszy gryczanej oraz soczewicy. Jak widać, możliwości jest wiele.

Komentowanie jest wyłączone.