W jaki sposób uzyskać odszkodowanie?

W jaki sposób uzyskać odszkodowanie?

 

Życiem rządzą losowe przypadki, dlatego zdarza się tak, że podczas przechodzenia przez pasy lub w trakcie jazdy samochodem dochodzi do wypadku. Niezależnie od tego czy mowa tu o stłuczce czy może kolizji, wypadek nigdy nie jest powodem do radości. Jest jednak rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba martwić się o zniszczony samochód. Mowa tu o odszkodowaniu.

Jak uzyskać odszkodowanie od sprawcy?

odszkodowanie zdrowotne z oc sprawcyMój wujek Paweł miał ostatnio wypadek, który spowodowany był przez nieodpowiedzialnego kierowcę. Nie miał pojęcia o swoich przywilejach, dlatego od razu się zdenerwował. Na szczęście, gdy mi o tym powiedział szybko opowiedziałam mu o jego możliwościach. Za zniszczony samochód z wypadku, który nie był z jego winy, mógł on dostać pieniądze. Wszystko to dzięki odszkodowaniu. Odszkodowanie zdrowotne z oc sprawcy możliwe jest po zwróceniu się do ubezpieczyciela, u którego zostawia się specjalny wniosek. Po zgłoszeniu całego zajścia osobę taką odwiedza rzeczoznawca, który sprawdza rzeczywisty stan samochodu po wypadku i ustala czy przysługuje mu auto zastępcze. Takie auto ma na celu chwilowe zastąpienie starego samochodu, co jest jednocześnie rekompensatą za poniesione szkody. Ważne jest jednak, aby być pewnym swojej niewinności – w innym przypadku auto nie zostanie wydane. Warto wspomnieć również o tym, że otrzymane auto musi być zbliżone cenowo do tego, które uległo zniszczeniu w wypadku.

Wujek Paweł bardzo cieszył się z informacji, których mu dostarczyłam. Następnego dnia razem pojechaliśmy do ubezpieczyciela, a po kilku dniach miał on już w swoim posiadaniu samochód zastępczy. Nigdy nie widziałam go tak szczęśliwego, pomimo sytuacji która zaszła. Po odebraniu samochodu poszliśmy razem na lody, które mi postawił. Była to jego forma podziękowania.

 

Komentowanie jest wyłączone.