Używaj najlepszych monitorów studyjnych bo warto!

Używaj najlepszych monitorów studyjnych bo warto!

Praca w studio nagraniowych często odbiega od wcześniejszego sposobu jej postrzegania. Młody adept inżynierii dźwięku mógłby pomyśleć, że wystarczy zaopatrzyć się w kilka mikrofonów, średniej klasy komputer, przewody i już. Nic bardziej mylnego!

O najlepszych monitorach studyjnych warto słuchać!

najlepsze monitory studyjneOczywiście czynników składających się na dobre studio nagrań jest mnóstwo. Jednak tym razem skupmy się na monitorach odsłuchowych. Ich kwestia jest wciąż niedoceniana w kręgach młodych akustyków, którzy zaczynają swą przygodę z nagrywaniem i produkowaniem dźwięku. Częstokroć żyją w przekonaniu, że aspekt odsłuchu jest mniej ważny niż proces samej rejestracji dźwięku. Należy jednak zrozumieć, że możliwie najlepsze monitory studyjne przybliżają nas do osiągnięcia możliwie najlepszych rezultatów. Podstawę stanowi pasmo przenoszenia częstotliwości. Zwykłe głośniki komputerowe nie przenoszą tak szerokiego pasma, jak przystosowane do obróbki dźwięku monitory. W praktyce objawia się to tak, że brak monitorów na rzecz zwykłych głośników spowoduje, że po prostu nie usłyszymy pewnych dźwięków. Warunki odsłuchowe to fundament poprawnej pracy realizatora. Pamiętajcie o tym! Jeżeli zakupicie sobie monitory, należy pamiętać o ich poprawnym skonfigurowaniu i zdystansowaniu. Czasami fakt nieposiadania odpowiednich odsłuchów może zaważyć na powodzeniu całego projektu. Popytajcie starszych kolegów po fachu. Nie trzeba na początek kupować najdroższych egzemplarzy. Zawsze zwracajcie uwagę na parametry. Liczy się jakość. 

Złożenie wszystkich czynników w całość składa się na jakość całego studia nagrań. Jeżeli zaopatrzyliście się już w konsoletę, interfejs, mikrofony i komputer, a nie macie jeszcze porządnych monitorów, szybko nadróbcie zaległości! Przekonacie się, że miałem rację.

Komentowanie jest wyłączone.