Usługi dźwigiem – Poznański żuraw

Usługi dźwigiem – Poznański żuraw

dźwigNa każdej, dużej budowie potrzebne są odpowiednie materiały budowlane, ale także niezbędny sprzęt. Są przecież elementy o olbrzymich gabarytach, których człowiek nie będzie w stanie podnieść. Dostarczaniem urządzeń zajmują się profesjonalne firmy, świadczące usługi dźwigowe.

Usługi dźwigiem powinny mieć na wyposażeniu żurawie

Firmy oferujące usługi dźwigiem Poznań mają pełny asortymentem maszyn, niezbędnych na każdej, nawet największej budowie. Część z nich to tradycyjne dźwigi, z podnośnikami w kształcie kosza lub platformy. Ale również oferują wynajem dźwigów, przeznaczonych do podnoszenia ogromnych części. Tak zwane „żurawie”, mają większe możliwości udźwigu, a zarazem są mobilne, więc nie ma problemu z ich transportem na miejsce docelowe. Taki żuraw w zależności od modelu, może podnieść nawet elementy o ciężarze maksymalnym do 750 ton.
Są dwa rodzaje takich dźwigów, dolnoobrotowe i górnoobrotowe . To właśnie dzięki tym pierwszym, możliwe jest budowanie budynków wielokondygnacyjnych, „drapaczy chmur” czy niewiarygodnie wysokich biurowców. Ruch w takim typie dźwigu, odbywa się tuż przy jego podstawie. Żurawie górnoobrotowe, posiadają element obrotowy, umieszczony przy jego górnej kolumnie. Charakteryzuje się tym, że mogą być mobilne, ale zdarzają się również modele, które transportuje się na miejsce budowy za pomocą ciężarówek, a następnie się je montuje.

Usługi dźwigiem Poznań, nie należą do łatwych. Operator takiego urządzenia musi mieć specjalne uprawnienia. Ważne jest, aby nie miał lęku wysokości, ponieważ jego stanowisko pracy, może się znajdować nawet na 100 metrach.

Komentowanie jest wyłączone.