Urządzenie do odchowywania ptaków hodowlanych

Urządzenie do odchowywania ptaków hodowlanych

Każdy hodowca ptaków wie, że młode nie powinny być przechowywane wraz z dorosłymi osobnikami. Należy dać im czas na tzw. odchowanie. Najlepiej zrobić to przy pomocy specjalnych klatek, które przeznaczone są dla młodych ptaków. Ścianki tego typu klatek wykonane są z wysokiej jakości materiału, jakim jest pleksiglas.

Klatka dla piskląt z lampą typu infrared

odchowalnikJest to bardzo ważne, bo taki materiał sprawia, że odchowalnik jest odporny na działanie wielu niekorzystnych środków – w tym środków chemicznych oraz dezynfekcyjnych. Wewnątrz urządzenia panują stabilne warunki klimatyczne. Wiadomo, że pisklęta ptaków potrzebują znacznie więcej ciepła niż osobniki dorosłe. Temperatura wpływa na przyszłą kondycję kurcząt, dlatego należy ją sprawdzać regularnie. Bez wątpienia odchowalnik przyda się nie tylko hodowcom kur, ale również przepiórek, kuropatw i innych ptaków. W odchowalniku musi być ciepło w związku z czym znajduje się w nim specjalna lampa promiennikowa. Jest to lampa halogenowa, która emituje duże ilości ciepła. Taka lampa typu infrared jest montowana u góry klatki i co najważniejsze – jest ona bardzo wydajna. Całe urządzenie do odchowywania ptaków można składać i rozkładać. Front urządzenia jest przesuwny, co zapewnia szybki dostęp do piskląt. W czasie wykonywania rutynowych zabiegów nie dojdzie do ucieczki piskląt na zewnątrz. U spodu całego urządzenia znajduje się specjalna taca. Jest to taca na pomiot. W ten sposób można utrzymać czystość wewnątrz klatki bez jej ciągłego otwierania i zamykania.

Użytkowanie tego typu aparatu jest niezwykle proste. Tak samo łatwe jest jego czyszczenie. Odchowalniki wykonywane są z wysokiej jakości materiałów – solidnych i wytrzymałych. Odchowalniki zapewniają zdecydowanie najlepsze warunki do rozwoju ptaków hodowlanych – przede wszystkim drobiu.

Komentowanie jest wyłączone.