Trwałość kartonów fasonowych

Trwałość kartonów fasonowych

Obecnie w wielu miejscach można spotkać reklamy kartonów fasonowych, a co za tym idzie, również mnóstwo pozytywnych opinii na ich temat. Warto jednak zastanowić się, czy faktycznie są ona takie idealne i nie mają żadnych wad. W tym celu poddana analizie zostanie przede wszystkim ich trwałość.

Czy oferowane obecnie kartony fasonowe faktycznie są trwałe ? 

trwałe kartony fasonoweCzy trwałe kartony fasonowe faktycznie nie są podatne na zniszczenia ? Warto się nad tą tezą poważniej zastanowić. Przede wszystkim trzeba jasno określić jakim obciążeniom i w jakich cyklach są one poddawane. Otóż większość użytkowników pudeł kartonowych wypycha je do granic możliwości, często ciężkimi przedmiotami, po czym transportuje je na duże odległości, na przykład podczas przeprowadzek. Nie jest to idealny przedmiot mający służyć jako skrzynia transportowa. Nie takie było jego pierwotne przeznaczenie. Do przeprowadzek służą wspomniane wcześniej skrzynie transportowe. Są to przede wszystkim konstrukcje nie wykonywane z tektury. Ale wracając do kartonów fasonowych, projektowane były raczej w celach ozdobnych, czy też do transportu i przechowywania drobnych przedmiotów.  Mają stosunkowo słabe dna, które przy ich przeładowaniu mogą się rozrywać i powodować nawet całkowite zniszczenie przechowywanego w nich przedmiotu. Po takim zajściu pretensje można mieć tylko i wyłącznie do siebie, a nie do producenta kartonów.

Można zatem wysnuć wnioski, że kartony fasonowe używane zgonie z ich przeznaczeniem są bardzo trwałe i nie sprawiają żadnych problemów przy ich użytkowaniu. Złe opinie o nich są wynikiem tylko i wyłącznie nieprawidłowego ich użytkowania przez firmy transportowe. Starają się oni bowiem pozyskać jak najtańsze narzędzia pracy, mimo ich zgoła odmiennego przeznaczenia.

Komentowanie jest wyłączone.