Transporter dla kota

Transporter dla kota

Zwierzęta jak ludzie przywiązują się do swoich opiekunów i miejsc w jakich żyją. Za każdym razem, kiedy będziemy chcieli przenieść naszego pupila do innego domu, zapewne będzie protestować i żałośnie miauczeć, lub skuczeć, bo w obcym miejscu czuje się nieswojo i niepewnie.

W czym transportować kota?

transportery dla kotaKażde zwierzę oznacza teren, na którym przebywa, aby odstraszyć intruzów i dać im jasno do zrozumienia, że to jest ich teren. Zwierzęta, które nie są sterylizowane, oznaczają teren moczem, a te poddane zabiegowi, ocierają się o różne meble, czy ściany, pozostawiając swój zapach i sierść. Każde wyciągnięcie kota z jego terenu, wiąże się z niechęcią, a włożenie go do specjalnej torby, w której go przewieziemy na przykład do weterynarza, czasem graniczy z cudem. Transportery dla kota służą do krótkotrwałego przewożenia naszego pupila do weterynarza, czy na zabieg pielęgnacyjny. Aby maksymalnie umilić naszym milusińskim to podróż, kupujemy specjalne torby, w których możemy schować kota i osłonić przed zewnętrznymi bodźcami. Transportery najczęściej maja usztywniane podstawy i miękkie, uszyte z gąbki boki, w których znajdują się niewielkie okienka. Torba zazwyczaj jest dwa, trzy razy większa niż kot i można ją nieść w ręce, albo ciągnąć za sobą na kółkach. Ostatnio nowością w transporterach dla zwierząt, są praktyczne plecaki, w których możemy schować psa, lub kota i zabrać ze sobą w każde miejsce. Posiadają duży otwór, przez który zwierzę może oddychać.

Aby podróż dla kota była mniej stresująca, można do środka transportera wsadzić mu jego ulubione zabawki, albo miękki kocyk, w który zwierzę będzie mogło się wtulić i schować. Trzeba się liczyć, że niektóre zwierzęta jak już wejdą do torby, to nie będą chciały z niej wyjść w żadnym, innym miejscu, poza ich domem. 

Komentowanie jest wyłączone.