Torby reklamowe z juty

Torby reklamowe z juty

Co to jest juta? Juta to włókno produkowane z łodyg rośliny o tej samej nazwie. Charakteryzuje się splotem płóciennym i występuje najczęściej w kolorze szarym. Jest to najtańsze – naturalne włókno i jednocześnie bardzo mocne. Sama juta (drzewo) może dochodzić do czterech metrów wysokości i wygląda jak wielka kapusta.

Torby reklamowe z łodyg „wielkiej kapusty”

producent jutowych toreb reklamowychJuta to bardzo wdzięczny materiał i każdy producent jutowych toreb reklamowych bardzo dobrze o tym wie. Nie dość, że jest całkowicie ekologiczny (nie zanieczyszcza naszego środowiska jak np. plastik), to jeszcze jest wytrzymały (torby plastikowe szybko się rwą, torby z juty mogą wytrzymać lata). I właśnie to sprawia, że odpad z powodu zniszczonych jutowych toreb reklamowych jest znikomy. A choćby nawet był, to przecież juta należy do ziemskiej roślinności i szybko się rozłoży, natomiast popularna reklamówka może rozkładać się w środowisku naturalnym nawet kilka tysięcy lat. Można ją oczywiście fachowo spalić, jednak cała ta procedura jest kosztowna. A przecież wszyscy wiemy, że nie wolno palić reklamówek w piecach, czy nawet na ognisku. To jest jak najbardziej niezgodne z prawem środowiska naturalnego. Natomiast torby z juty dość, że posłużą długo, mogą jeszcze posiadać barwne nadruki. Nie można więc im zarzucić tego, że są szare i brzydkie. Torby reklamowe z juty to znacznie lepszy pomysł, niż torby reklamowe z plastiku. Warto więc zmienić „obyczaje” i zacząć używać trwałych i do tego ładnych toreb reklamowych z juty.

Może i torby reklamowe z juty są znacznie droższe od tych plastikowych, jednak chcąc dbać o naturalne środowisko, trzeba się odrobinę poświęcić. A raczej poświęcić więcej z naszego portfela. Przecież robimy to nie tylko dla środowiska naturalnego, ale przede wszystkim dla siebie. 

Komentowanie jest wyłączone.