Tablice interaktywne jako dobra alternatywa

Tablice interaktywne jako dobra alternatywa

Jako nauczycielka wiem jak ważnym elementem nauki są różnego rodzaju „wspomagacze”, dzięki którym dzieciom łatwiej będzie przychodzić nauka. Ostatnio w szkole, w której pracuję, pojawiła się możliwość zakupu nowych tablic interaktywnych.

Tablice interaktywne jako ciekawsza forma nauki

polecane tablice interaktywne espritDyrektor poprosił kilku nauczycieli, aby pomogli w wyborze odpowiedniego sprzętu, który może pomoc uczniom w nauce i w jakiś sposób pobudzić myślenie. Miało to być również dodatkową korzyścią dla nas ze względu na prostą obsługę. Po wielu rozmowach i próbach ustalenia czegoś zdecydowaliśmy się na polecane tablice interaktywne Esprit. Koleżanka, która pracuje w innej szkoły bardzo je zachwalała. Dyrektor zdecydował się na moją propozycję i następnego dnia tablice zostały zamówione. Po miesiącu użytkowania jestem w stanie powiedzieć, że był to dobry wybór. Tablice są naprawdę łatwe w obsłudze, dzięki możliwości korzystania z palców lub wskaźnika. Co ciekawe tablic można używać jako normalne tablice suchościeralne. Oprogramowanie daje możliwość rysowania, importowania multimediów i wykonywania zrzutów ekranu, a jedną z ciekawszych opcji jest możliwość rejestrowania wideo. Do tablic dyrektor dokupił projektory multimedialne, które okazały się równie dobrym zakupem. Wysoka jakość obrazu było pierwszym, co zauważyłam podczas pierwszego testowania sprzętu. Kolory były wyraźne i nieprzekłamane, w przeciwieństwie do naszych starych projektorów. Uczniowie zareagowali bardzo entuzjastycznie i z chęcią zaczęli podchodzić do tablicy, aby zrobić zadania.

Szkoły powinny podążać za trendami w technologii i starać się wprowadzać nowy sprzęt do szkół. Tablice z pewnością ułatwiają pracę nauczycielom, a dzięki łatwiej obsłudze uczniowie równie chętnie korzystają z tych urządzeń.

Komentowanie jest wyłączone.