Szybkie ogrzewanie pomieszczeń piecami z nadmuchem

Szybkie ogrzewanie pomieszczeń piecami z nadmuchem

Kiedy jest zimno, staramy się szybko ogrzać dane pomieszczenie. Nie jest to łatwe, szczególnie w dużych pomieszczeniach. Ciepło rozchodzi się powoli i kumuluje u samej góry (pod sufitem). Tym samym w przestrzeni użytkowanej przez człowieka jest zimno. Oczywiście z czasem ciepłego powietrza nazbiera się na tyle, iż „schodzi” ono coraz niżej.

Błyskawiczne ciepło – to piec z nadmuchem

piece z nadmuchemWydaje się to niezbyt możliwe. Powietrze ogrzewa się swoim tempem, oraz rozchodzi miarowo. Jest jednak sposób, aby powietrze w domu szybko się nagrzało. Takim sposobem mogą być piece z nadmuchem. Są one doskonale przystosowane do szybkiego ogrzewania wszelkiego rodzaju pomieszczeń jak domy, garaże, hale produkcyjne itp. Z reguły pracują na paliwo węglowe (węgiel), które można zastąpić eko-groszkiem, drewnem, lub łączyć mieszankami, jak węgiel – miał węglowy itp. Jest to bardzo wygodne, ponieważ dostępność i różnorodność paliwa na te piece jest duża. Ich cena jest atrakcyjna, a konstrukcja prosta i solidna. Zużycie węgla jest na niskim poziomie, przez co są oszczędne w użytkowaniu. Na niskie zużycie paliwa ma wpływ również wydłużony obieg spalin. Piece nadmuchowe posiadają dobrą izolację konstrukcji. Także regulacja cieplna jest doskonale opracowana i posiada dość duży zakres. Kotły nadmuchowe posiadają własny podajnik, który utrzymuje temperaturę wody na stałym poziomie. Używają do tego zwiększenia, lub zmniejszenia dopływu powietrza do komory spalania (paleniska). 

Warto zatem zainteresować się tego typu kotłami, ponieważ ich użytkowanie to same korzyści. Zautomatyzowany podajnik sam doprowadza węgiel do ruszt, przez co obsługa pieca jest na minimalnym poziomie, a nadmuch utrzymuje odpowiednią temperaturę, nie dopuszczając do nadmiernego spalania opału. 

Komentowanie jest wyłączone.