Suchy lód używany do czyszczenia

Suchy lód używany do czyszczenia

Niektóre zabrudzenia wymagają innych środków czyszczących niż detergenty. Mowa o czyszczeniu na przykład z korozji lub rdzy. Wielu fachowców wybiera w tym przypadku suchy lód, który może zastąpić nawet piaskowanie. Jednak do tego celu trzeba posiadać agregat za pomocą którego można pracować wygodnie i wydajnie. Są one dostępne w wielu sklepach dla fachowców.

Suchy lód i czyszczenie karoserii

czyszczenie suchym lodemW przypadku prac lakierniczych suchy lód stał się bardzo popularny. Jest to dużo skuteczniejsza metoda niż w przypadku piaskowania. Czyszczenie suchym lodem polega na tym, że jego drobinki pod dużym ciśnieniem uderzają w karoserię. W ten sposób rdza lub elementy lakieru odpadają w błyskawicznym tempie. Korzysta się z tego przed lakierowaniem, ponieważ po zabiegu czyszczenia pozostaje goła blacha. Nie ma szansy na prześwit. Do suchego lodu używa się agregatów. Użytkownik wkłada do niego granulat do czyszczenia. Jest on rozdrabiany oraz pod ciśnieniem stu dwudziestu pięciu bar wypuszczany przez dyszę. Rozmiar strumienia lodu można regulować, od średnicy pięciu milimetrów do trzech centymetrów. Im większa średnica, tym większy pobór prądu, aby możliwe było utrzymanie ciśnienia. Suchy lód jest świetny, ponieważ za jego pomocą można piaskować i czyścić bez piasku, który odbija się i uderza w pracownika. Poza tym jest to dużo bardziej wydajna metoda.

Suchy lód jest skuteczny w usuwaniu zabrudzeń oraz warstw lakierów. Korzysta się z niego również podczas czyszczenia dużych maszyn przemysłowych. W ten sposób łatwo możemy pozbyć się olejów, paliw i smarów. Są to metody jak najbardziej skuteczne. Poza tym łatwo jest się później pozbyć lodu z wszystkich szczelin. Metoda powoli staje się popularniejsza niż zwykłe piaskowanie elementów stalowych.

Komentowanie jest wyłączone.