Strugarka wyrównująca wszystkie cztery strony

Strugarka wyrównująca wszystkie cztery strony

Obróbka drewna nie jest zbyt trudna, ponieważ drewno jest stosunkowo miękkim materiałem. Nie zmienia to jednak faktu, że wykorzystanie do tego specjalistycznych urządzeń, które sprawiają, że nasza praca będzie łatwiejsza, jest dobrym pomysłem. Dzięki takim urządzeniom możemy pracować dużo efektywniej.

Strugarka do drewna

strugarki 4 stronneWyróżniamy kilka rodzajów strugarek do drewna. Najpopularniejsze są strugarki 4 stronne, ponieważ są to urządzenia, które mogą obrabiać jednocześnie wszystkie cztery strony deski. Strugarka ma za zadnie doprowadzić deskę do określonych wymiarów. Nadmiar drewna jest ścinany z deski przy pomocy specjalnych ostrzy, które są sterowane przy pomocy komputera. Przed rozpoczęciem pracy, musimy w komputer wprowadzić odpowiedni program według którego będzie pracować nasza strugarka. Strugarki należą do grupy urządzeń precyzyjnych, dzięki temu możemy przy pomocy tego urządzenia wyrównać deskę z dokładnością do jednej dziesiątej milimetra. Strugarka zasilana jest energią elektryczną. Prąd z sieci przepływa najpierw do komputera strugarki, następnie komputer wysyła sygnał do silnika, który wprawia w ruch wszystkie cztery głowice z nożami. Noże są elementem wymiennym, więc nie musimy się martwić, gdy nam się stępią. Wystarczy je wyjąć i założyć nowe. Ważne jest to, aby po każdym dniu pracy wyczyścić dokładnie całe urządzenie. Dzięki temu jego żywotność będzie dużo dłuższa, niż w przypadku, gdy będziemy zostawiać je brudne.

Stosując się do wszystkich zaleceń producenta, tych o sposobie czyszczenia, użytkowania, a także tych o konserwacji i serwisowaniu, będziemy mogli cieszyć się dobrze działającym urządzeniem przez wiele długich lat. Strugarkę możemy zamówić przez internet. Za dobrej klasy urządzenie zapłacimy około pięć tysięcy złotych.

Komentowanie jest wyłączone.