Słów kilka o wodzie alkalicznej dla zdrowia

Słów kilka o wodzie alkalicznej dla zdrowia

Powiedzieć że woda jest bardzo ważna dla naszego organizmu, to jak powiedzieć, że jest mokra. Czasami jednak oczywiste fakty są tymi, nad którymi najszybciej przechodzimy do porządku dziennego. Ja? Ja piję dużo wody – przecież robię z nią kawę, herbatę… Niestety niezupełnie tak to działa.

Woda alkaliczna dla zdrowia i jej działanie

woda alkaliczna dla zdrowia

Według specjalistów nasze zapotrzebowanie na wodę to około trzydzieści mililitrów na kilogram masy naszego ciała. I mówimy tu o czystej, zwykłej wodzie, nie takiej pod postacią herbaty, kawy, czy soku. Kluczowe pytanie, które powinno zostać teraz zadane to: o jaką wodę chodzi? W latach siedemdziesiątych odkryto, że woda poddana procesowi elektrolizy ulega rozdzieleniu, dając dwa rodzaje wody. Interesującym nas rodzajem jest woda alkaliczna dla zdrowia, czyli inaczej – zasadowa. Z pH utrzymującym się pomiędzy wartościami siedem, a jedenaście, odpowiada ona naturalnemu pH naszego organizmu, co czyni ją zdrowszą. Lepiej utlenia ona nasze ciało, ponieważ znacznie łatwiej jest przez nie absorbowana. Od pewnego czasu, dzięki popularyzacji urządzeń, które znamy jako jonizatory wody, jest ona coraz lepiej dostępna w naszych mieszkaniach i domach. Dziś już za niespełna tysiąc złotych przeciętna rodzina może pozwolić sobie na własny jonizator wody i cieszyć się nie tylko zdrowszą, ale też i znacznie smaczniejszą wodą.

Zmiana w smaku i wrażenie aksamitności biorą się z faktu, że jonizator rozbija formacje cząsteczkowe wody z kilkunasto- do kilkucząsteczkowych, zatem jest nie tylko smaczniej, ale również i zdrowiej.

Komentowanie jest wyłączone.