Sklep z zabawkami edukacyjnymi

Sklep z zabawkami edukacyjnymi

 

Jestem szczęśliwą mamą dwuletniego synka. Dziecko to najlepsze, co mi się w życiu przytrafiło. Chcę mu ofiarować wszystko, co najlepsze, choć nie zawsze mogę. Staram się kupować mądrze, a nie pod wpływem emocji. Szał pierwszych wielkich zakupów dla noworodka mnie ominął. Nie jestem z tych matek, które kupują wszystko hurtem. Staram się wszystko analizować i dobierać pod kątem potrzeb. Stosuję tę zasadę także w pokoju dziecięcym, wśród przyjaciół mojego synka.

Zabawka edukacyjna – oferta sklepu

sklep oferujący zabawki edukacyjneJeszcze długo przed narodzinami mojego dziecka zostałam zasypana masą dobrych rad i nie tylko. Podeszłam jednak do tego tematu na luzie, ufając własnej intuicji. Jeśli sprawia to komuś przyjemność, niech swoje powie, ale ja i tak wiem swoje i zamierzam wychować dziecko według swoich zasad. Pamiętam, że dostałam wtedy mnóstwo prezentów. Pluszowe maskotki, samochody, drewniane klocki i układanki niemal blokowały mi dostęp do pokoju. Było tego mnóstwo. Zdenerwowałam się i porozmawiałam z rodziną na temat niepotrzebnej manii kupowania tylu rzeczy. Osobiście jestem zwolenniczką nieco innych rozrywek dla małego dziecka, zwłaszcza chłopca. Sklep oferujący zabawki edukacyjne zawiera wszystko to, o czym marzę. Moim zdaniem lepiej kupić jedną zabawkę edukacyjną, niż kilka niepotrzebnych zbieraczy kurzu. Cała rodzina została uświadomiona w tym temacie. Jasno wyraziłam swoje stanowisko: albo zabawki edukacyjne albo żadne. Od tej pory moje dziecko dostaje wyłącznie takie produkty, jak zaznaczyłam w rozmowie.

Dbałość o rozwój intelektualny i motoryczny dziecka to wymóg spoczywający na każdym rodzicu. Kto jak nie rodzice ma o to zadbać? Dzięki odpowiednim towarzyszom dziecięcych zabaw to wcale nie takie trudne. Trzeba tylko dać od siebie trochę zaangażowania.

 

Komentowanie jest wyłączone.