Skarpety z czesanej bawełny w każdej szafce?

Skarpety z czesanej bawełny w każdej szafce?

Na proces przędzenia składa się wiele czynników towarzyszących, które ostatecznie prowadzą do powstania przędzy. Wszystko rozpoczyna się od odpowiedniego wyczyszczenia włókien, w zależności od dokładanych starań podczas tej operacji możliwe jest osiągnięcie materiału bardzo wysokiej jakości.

Para skarpet z czesanej bawełny dobrym wyborem?

skarpety z czesanej bawełnyPodczas wybierania elementów, które wyposażą szafę, warto zwrócić uwagę na skarpety z czesanej bawełny. Zapewne wiele osób spotkało się z sytuacją, w której porównując konkurencyjne produkty, uwagę przykuła jakość. W obu przypadkach produkt wykonany w pełni z bawełny jednak jeden z nich charakteryzuje się zdecydowanie lepszym wykonaniem od drugiego. Należy zauważyć, że na tego typu różnicę wpływ ma sposób przędzenia materiału. Skarpety można wykonać na dwa sposoby – Ring Spun lub Open End. Poszukując świetnej jakości skarpetek, swoją uwagę należy zwrócić przede wszystkim ku produktom wykonywanym pierwszą z wymienionych metod. Proces przędzenia, o którym mowa charakteryzuje tym, że zazwyczaj trwa pięciokrotnie dłużej od techniki Open End. Dodatkowo warto nadmienić, że skarpety wykonywane w technologii Ring Spun dzielą się na dwa specyficzne gatunki – Combed Cotton (czesana) oraz Half-Combed Cotton (pół czesana). Warto również nadmienić, że podczas omawianego procesu wykorzystuje się wysokogatunkową bawełnę, która swoją wytrzymałością deklasuje włókna wykorzystywane w tańszym procesie.

Wybór skarpet z założenia wydaje się bardzo prostym zadaniem. Sytuacja się zmienia, gdy poszukujemy produktu, który wyróżnia się na tle konkurencji swoją jakością. W przypadku skarpet warto skupić szczególną uwagę na te, które charakteryzują się klasyczną metodą przędzenia. Odpowiednie wykonanie to dłuższa wytrzymałość oraz lepsze właściwości termiczne!

Komentowanie jest wyłączone.