Ściąganie długów przez firmy windykacyjne

Ściąganie długów przez firmy windykacyjne

W Polsce działa całkiem sporo firm windykacyjnych. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej z nich, warto sprawdzić, jakie rodzaje windykacji ma ona do zaoferowania. Ściąganie długów jest znacznie łatwiejsze, jeśli skorzysta się z usług firm windykacyjnych.

Rodzaje windykacji: windykacja powiernicza z zaliczką

windykacja warszawaJuż samo przekazanie sprawy firmie windykacyjnej wpływa tak bardzo na dłużnika, że ten wręcz chce się dogadać, by spłacić w jakiś sposób swój dług. W ofercie windykacyjnej można znaleźć np. windykację powierniczą z zaliczką. Do największych zalet tego typu windykacji należy zaliczyć to, że klient firmy wcale nie musi czekać na moment, w którym pieniądze zostaną odzyskane od dłużnika. Firma windykacyjna oferuje tutaj zaliczkę, która zapewnia płynność finansową. Zaliczka jest wypłacana przy przyjmowaniu zlecenia, czyli na samym początku współpracy! Taka windykacja warszawa na pewno opłaca się klientom firmy windykacyjnej. Nic dziwnego, że duża część klientów wybiera właśnie taki rodzaj windykacji. Klient na czas wykonywania usług windykacyjnych przelewa na firmę wierzytelności. Chodzi o to, by to firma mogła kontaktować się z dłużnikiem w imieniu klienta. Kiedy firma wykona swoje zadanie i odzyska pełną należność od dłużnika, następuje jej przelew na konto klienta. Oczywiście kwota jest pomniejszona o zaliczkę, która została wypłacona na początku oraz o wynagrodzenie, które zostało ustalone z klientem. Windykacja powiernicza z zaliczką jest bardzo prosta.

Najpierw klient przekazuje informacje o dłużniku i wierzytelności. Następnie badana jest jego kondycja finansowa. Później klient składa zlecenie windykacji. W końcu firma wypłaca do 90% wartości faktury. Dopiero potem odzyskiwane są pieniądze od dłużnika. Odzyskana należność zostaje w końcu wypłacona na konto klienta firmy.

Komentowanie jest wyłączone.