Roleta wolnowisząca czy w kasecie?

Roleta wolnowisząca czy w kasecie?

Wiele początkujących osób, które zakupują swoje pierwsze w życiu rolety, zastanawia się nad tym, czy mogę wybrać rolety wolnowiszące, czy też te w kasecie. Te i te rolety mają swoje dobre strony, ale decyzja przy ich wyborze nie jest bardzo łatwa. W niektórych przypadkach trzeba zaprojektować roletę na specjalne zamówienie na wymiar.

Dlaczego montuje się roletę wolnowiszącą?

rolety wolnowisząceW dzisiejszych czasach rolety wolnowiszące są bardzo dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie chcemy zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczenia. Najczęściej posiadają one tkaniny, które są odporne na różnego rodzaju zabrudzenia, a także wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są zabezpieczone przed blaknięciem oraz rozciąganiem. Na polskim rynku znajdziemy tylko i wyłącznie rolety wolnowiszące, które uzyskały odpowiednie atesty higieniczne. W ten sposób bardzo łatwo możemy je utrzymać w czystości, ponieważ wystarczy je przetrzeć czystą lub lekko wilgotną szmatką. Najpopularniejsze są rolety, które posiadają białe i nieprzejrzysty tkaniny i najlepiej pasują one do bardzo dużych okien. Wieczorną porą mogą nam również posłużyć do tego, aby wyświetlać na nich różnego rodzaju zdjęcia lub filmy. Innym rodzajem rolet są te w kasecie, które idealnie zabezpieczone są przed zabrudzeniem. Najczęściej możemy je zainstalować sposób bezinwazyjny do ramy okiennej bez wywiercenia niepotrzebnej dziury w ścianie lub w suficie.

Rolety wolnowiszące mogą być dodatkowo wyposażone w specjalne prowadnice żyłkowe lub boczne, dzięki czemu w trakcie opuszczania lub podnoszenia rolet utrzymują one materiału w odpowiednim miejscu. Takie rozwiązanie sprawia również że rolety zawsze znajdują się w takiej samej odległości od szyby, dzięki czemu możemy okna swobodnie uchylać oraz otwierać.

Komentowanie jest wyłączone.