Rodzaje kartonowych pudełek na płyty winylowe

Rodzaje kartonowych pudełek na płyty winylowe

W obecnych czasach jesteśmy świadkami powrotu mody na płyty winylowe. Dlatego klienci oprócz osobistej wizyty w sklepie muzycznym kupują płyty na portalach aukcyjnych oraz w sklepach internetowych. Jednak delikatna i podatna na uszkodzenia płyta winylowa wymaga odpowiedniego zapakowania. Właśnie w tym momencie producenci opakowań kartonowych wpadli na pomysł zaprojektowania opakowania kartonowego na płytę winylową.

Funkcje pudełek kartonowych na winyle

producent pudełek kartonowychPłyta winylowa ma to do siebie, że jest delikatna i przy nieumiejętnym zapakowaniu może zostać uszkodzona w czasie wysyłki. Producent pudełek kartonowych projektując tego rodzaju pudełko, ma na uwadze przede wszystkim sztywność całego rozwiązania. Dzięki odpowiednio twardej tekturze możliwe jest znaczne poprawienie sztywności paczki, a co za tym idzie wyeliminowanie ryzyka zagięcia, złamania czy odkształcenia wysyłanej płyty winylowej. Dzięki temu rozwiązaniu płyta może być wysyłana za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej. Opakowania na winyle są także odpowiednio wyprofilowane, co ułatwia ich dopasowanie do rozmiaru opakowania na płytę. Dzięki idealnemu wymierzeniu rozmiaru koperty z płytą płyta może być w szybki sposób umieszczona w opakowaniu. Z tego typu rozwiązania korzystają nie tylko profesjonalne sklepy z płytami, ale także sprzedający prywatni, którzy zajmują się handlem płytami na wielu portalach aukcyjnych.

Dzięki opakowaniom na płyty sprzedaż czarnych krążków może wzrastać, a klienci mogą liczyć na to, że winyle dotrą pod ich adresy w nienaruszonym stanie. Produkcją tego typu opakowań zajmuje się coraz więcej firm, a co za tym idzie, ich popularność wśród maniaków brzmienia winylowego ciągle rośnie. Wiele z nich jest także projektowanych na więcej niż jedną płytę.

Komentowanie jest wyłączone.