Regały półkowe i ich zastosowanie

Regały półkowe i ich zastosowanie

Obecnie w magazynach wykorzystywane są różne rodzaje regałów półkowych, które posiadają określone cechy. Zależy to oczywiście od rodzaju ładunków jakie są w nim magazynowane, od ich masy a także gabarytów.

Regały półkowe wykorzystywane w magazynach

Regały półkowe regały półkowe Poznańwykorzystywane w magazynach powinny cechować się łatwych oraz szybkim montażem a także dużą pojemnością. W zależności od towaru jaki będzie znajdował się na regale wyróżniamy ich kilka rodzajów.  Lekkie regały półkowe to prosty oraz ekonomiczny system magazynowania. Dodatkowo możemy go dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Konstrukcja tego typu regałów pozwala na łatwą modyfikację a także rozbudowę co przekłada się na różnorodność zastosowania. Są one idealne do magazynów składowania ręcznego ładunków o lekkiej masie. Kolejne to regały półkowe do ciężkich ładunków, które idealnie nadają się do składowania ładunków o dużej masie czy gabarytach. Jest to system składowania, który wykorzystywany jest w dużych magazynach. Z kolei regały półkowe poznań przepływowe umożliwiają idealną rotację ładunków, szczególnie w przypadku FIFO. W tego typu regałach towary magazynuje się na bieżniach rolkowych. Odpowiednie nachylenie bieżni umożliwia swobodne przesuwanie się ładunków z jednej strony w stronę korytarza obsługowego. Regały metalowe mogą być wykorzystywane zarówno w magazynie jak i biurze czy domu. Dzięki nim możemy składować i utrzymać w idealnym porządku dowolny rodzaj ładunków.

Dzięki różnorodności regałów półkowych możemy dobrać odpowiedni typ regału do ładunków jakie magazynujemy. Wybierając regał powinniśmy zwrócić uwagę na towar jaki ma się na nim znajdować a w szczególności jego masę oraz gabaryty. Dodatkowo są one bardzo łatwe w montażu oraz estetycznie wyglądają.

Komentowanie jest wyłączone.