Przysmaki w codziennym życiu psa

Przysmaki w codziennym życiu psa

 

Codzienne żywienie psów opiera się na karmie mokrej bądź suchej. Nie oznacza to jednak, że nie możemy im dawać niczego innego. Wielu producentów posiada w swoim asortymencie dużą ilość różnorodnych przysmaków.

Kiedy można stosować przysmaki?

przysmaki dla psówŻeby urozmaicić dietę psa sięgamy po różnego rodzaju przekąski. Są one dobre, aby w pełni móc zbilansować dietę naszego czworonoga. Przysmaki dla psów to pokarm uzupełniający, który dostarcza nowych walorów smakowych, witamin i minerałów. Sprawdzają się one idealnie w trakcie tresury naszego psa kiedy to służą jako zachęta i nagroda za dobrze wykonaną pracę. Sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż inne przysmaki na przykład ściągnięte ze stołu. Często zapakowane są w poręczne i łatwe do schowania opakowania. Możemy je znaleźć w różnych kształtach, rozmiarach oraz smakach przez co dotrzemy z nimi do praktycznie każdej grupy wiekowej. Należy pamiętać o zachowaniu umiary i nie przesadzać w nadmiernym skarmianiu nimi w ciągu dnia. Nie możemy ich też traktować jako zastępstwo dla pełnowartościowego posiłku, ponieważ nie posiadają w sobie aż takich dużych ilości składników odżywczych jakich pies potrzebuje w ciągu całego dnia. Kierując się wyborem zwracajmy uwagę na ich skład i sięgajmy po te, które mają go jak najbardziej naturalny. Często są to produkty z wyższej półki, ale dobro naszego czworonoga powinno być na pierwszym miejscu. Nie chcemy przecież fundować mu pustych kalorii, które doprowadzić mogą do nadmiernego przyrostu wagi.

Podany od czasu do czasu przysmak na pewno nie zaszkodzi, jedynie pozytywnie wypłynie na naszą relację z pupilem. Przede wszystkim pamiętać należy, aby go nimi nie przekarmiać. Mogą być one podawane jedynie zaraz obok pełnowartościowych posiłków. Profesjonalne przysmaki wyróżniają się bezpiecznym składem dla naszego zwierzęcia.

 

Komentowanie jest wyłączone.