Projekt tabliczki informacyjnej a jego istotność

Projekt tabliczki informacyjnej a jego istotność

Istnieje wiele sytuacji, w których musimy postarać się o właściwe oznakowanie – na przykład budynku czy lokalu, w którym mieści się nasza firma. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu tabliczki, plastikowe bądź metalowe. Znacznie popularniejszym jest drugi z wymienionych rodzajów, znajdujący swoje zastosowanie również w przemyśle. Jak zadbać o to, by wybrany przez nas typ tabliczki właściwie spełniał swoje zadanie?

Cechy optymalnej tabliczki

wytrzymałe tabliczki metalowePo pierwsze, musi się ona charakteryzować wysoką odpornością na warunki atmosferyczne (jeśli montujemy ją na zewnątrz) oraz uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymałe tabliczki metalowe powinny więc być wykonane z twardego i mocnego materiału, który trudno wygiąć; a także zostać odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Po drugie, dobrze jest by cechowały się starannością wykonania, z zachowaniem dbałości o szczegóły. Niemniej istotną kwestią jest samo zaprojektowanie tabliczki – nie każdy krój pisma może zostać użyty w dowolnej sytuacji, na przykład ozdobne litery z zawijasami nie bardzo pasują pod względem powagi do tego, by zastosować je na tabliczce z nazwą kancelarii prawnej. Font, na który się zdecydujemy, powinien być ponadto dobrze czytelny, tak by klient mógł dostrzec napis nawet z nieco większej odległości. To z kolei wiąże się bezpośrednio z wymiarami samej tabliczki, ściśle zależnymi od tego, jakie informacje planujemy na niej umieścić.

Należy więc stwierdzić, że najważniejszą kwestią powinno dla nas być zaplanowanie w najdrobniejszych szczegółach projektu tabliczki. Koniecznością jest zwrócenie uwagi na to, jak gotowy przedmiot będzie postrzegany przez naszych klientów i interesantów oraz w jaki sposób będzie oddziaływał na wizerunek firmy. Niewłaściwie dobrana tabliczka może bowiem łatwo stać się antyreklamą dla naszego przedsiębiorstwa.

Komentowanie jest wyłączone.