Profesjonalne wyposażenie cyklisty

Profesjonalne wyposażenie cyklisty

Jedyną z najbardziej rozpowszechnionych form aktywnego wypoczynku jest jazda na rowerze. Szusujemy w mieście, w górach, na szlakach, a także w lesie. Większość z nas nauczyła się korzystać ze sprzętu rowerowego jeszcze w dzieciństwie, w czasach, kiedy nie mówiono jeszcze powszechnie o zasadach bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach.

Akcesoria na rower

okulary rowerowe sklepZanim wsiądziemy na rower, powinniśmy się upewnić, że w ogóle nadaje się on do użytkowania. W tym celu należy przynajmniej raz w roku, przed rozpoczęciem sezonu, zabrać pojazd na profesjonalny przegląd. Nie chcemy przecież, żeby przez niesprawne hamulce czy zatarty łańcuch stała nam się krzywda. Należy także pamiętać o odpowiednim stroju. Znaczenie ma zwłaszcza dół naszego stroju – powinny to być spodnie o wąskiej nogawce, aby materiał nie wkręcił się w mechanizm. Podstawowym elementem wyposażenia każdego cyklisty musi być kask rowerowy. Należy kupować tylko atestowane nakrycia ochronne, które w razie upadku ochronią czaszkę i złagodzą impakt. Jeśli wybieramy się w dłuższą trasę, powinniśmy również zaopatrzyć się w okulary rowerowe Sklep internetowy czy sklep stacjonarny – to od nas zależy, gdzie kupimy ten dodatek, ale warto najpierw rozeznać się na rynku. Profesjonalne okulary dla rowerzystów wyposażone są w szyby odporne na zarysowania, z filtrem polaryzacyjnym dającym ochronę UV 400. Dobrze byłoby wybrać model, w którym zauszniki są elastyczne i dają się wygiąć, aby móc je dostosować do kształtu głowy. Okulary powinny także posiadać miękkie regulowane noski.

Do jazdy na rowerze trzeba się odpowiednio przygotować. Należy upewnić się, że nasz pojazd jest sprawny i gotowy do użytku. Powinniśmy zawsze zabezpieczać się przed uszkodzeniami, dlatego musimy nosić kask podczas jazdy. Wytrawnemu cykliście przydadzą się także okulary z filtrem polaryzacyjnym, które ochronią oczy przed promieniowaniem słonecznym.

Komentowanie jest wyłączone.