Profesjonalne szkolenia dla sprzedawców i handlowców

Profesjonalne szkolenia dla sprzedawców i handlowców

 

Dobry sprzedawca to osoba, która łączy ze sobą wiele umiejętności z różnych dziedzin. W efektywnej sprzedaży ważne są wszystkie aspekty. Należy łączyć ze sobą techniki sprzedażowe i umiejętności negocjacyjne. Rolą sprzedawcy jest budowanie trwałych relacji z klientem, doradztwo oraz rzetelnie przekazywanie informacji o sprzedawanym produkcie lub usłudze.

Jak zostać najlepszym sprzedawcą?

szkolenia sprzedażoweSprzedaż opiera się przede wszystkim na obsłudze klienta, w każdym tego słowa znaczeniu. Chociaż temat wydaje się banalny, tak naprawdę tylko szczegółowa wiedza pozwala na sprzedawanie dużej liczby produktów w ograniczonym czasie. Szkolenia sprzedażowe przygotowują do profesjonalnej obsługi. Podczas zajęć każda osoba nauczy się bezpośredniej obsługi klienta w punkcie sprzedaży oraz telefonicznie. Pozna typologie klientów. Wedle ogólnie przyjętej teorii istnieją cztery dominujące osobowości klientów. Warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej i nauczyć się jak z każdym klientem należy sobie radzić. Ważne jest budowanie stałych relacji. Po to, aby klient raz korzystający z naszych usług, zechciał w przyszłości znowu z nich skorzystać. Wiele sklepów obecnie zapomina o tym jak ważne jest przyjmowanie reklamacji. Problemy z gwarancją zniechęcają klientów do ponownych zakupów w sklepie. Najczęściej z tym problemem zmagają się sklepy z artykułami droższymi, na przykład ze sprzętem RTV i AGD.

Utraconego zaufania wśród klientów praktycznie nie da się już odbudować. Oprócz tego na szkoleniu prowadzone są zajęcia z zarządzania sprzedażą i zespołem handlowym. Ponieważ praca sprzedawcy to nie tylko sprzedaż w pojedynkę, ale również praca zespołowa. Umiejętność zgrania się jest bardzo ważna. Każdy członek zespołu musi działać w porozumieniu z pozostałymi.

 

Komentowanie jest wyłączone.