Profesjonalne leczenie lekomanów

Profesjonalne leczenie lekomanów

Lekomania to jedno z cięższych uzależnień dotyczy osób w różnym wieku. Niepokój budzi fakt iż coraz młodsze osoby sięgają po różnego rodzaju tabletki i zażywają je w ilości wywołującej stan odurzenia i prowadzącej do uzależnienia. Substancja uzależniająca obecna w leku prowadzi do uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego i dużego wyniszczenia organizmu.

Jak pozbyć się uzależnienia od leków?

ośrodki leczenia uzależnień od lekówUzależnienie ma to do siebie, że bardzo szybko, niemal niezauważalnie się w nie wchodzi, natomiast leczenie i terapia wymaga dużo silnej woli i cierpliwości. Każde uzależnienie niszczy nie tylko osobę której bezpośrednio dotyczy, lecz również całe jej otoczenie. Osoba taka dla zdobycia substancji uzależniającej jest w stanie poświęcić praktycznie wszystko. Wszystkie inne wartości tracą dla niej jakiekolwiek znaczenie. Przestaje uczęszczać do pracy, zaniedbuje rodzinę, nie dba o własne zdrowie. Jedynym jej celem jest zdobycie leków dzięki którym może przetrwać kolejne godziny. Oczywiście wszelkie podejrzenia i zarzuty dotyczące uzależnienia neguje. Jeśli już zdecyduje się na terapię pomoc mogą jej zaoferować ośrodki leczenia uzależnień od leków cieszące się dobrymi opiniami samych zainteresowanych. Pracują w nim najlepsi psycholodzy, terapeuci, pielęgniarki i lekarze specjalizujący się w uzależnieniach. Po postawieniu odpowiedniej diagnozy pacjent kierowany jest na detoks a następnie na terapię odwykową. Przez cały okres leczenia ma zagwarantowane odpowiednie wsparcie psychologiczne. Może uczestniczyć w terapii indywidualnej lub grupowej w zależności od jego stanu i od potrzeb.

Leczenie uzależnień to skomplikowany i długotrwały proces którego efekty nie zawsze są widoczne w krótkim czasie. Dlatego decyzja o poddaniu się terapii musi być samodzielna, pacjent musi być pewien że chce wyjść z nałogu. Niezbędne jest wsparcie kogoś bliskiego i wiara w zadowalające efekty terapii.

Komentowanie jest wyłączone.