Pozbywamy się wilgoci dzięki osuszaniu ścian

Pozbywamy się wilgoci dzięki osuszaniu ścian

Kiedy oglądamy dom, który chcielibyśmy kupić zwracamy uwagę na wszystkie szczegóły. Niestety, wszystkiego nie zauważymy po jednej wizycie, ponieważ w przypadku podwyższonej wilgotności skutki pojawiają się dopiero po jakimś czasie.

Jak skutecznie osuszyć budynek?

osuszanie ścianJak wiadomo podwyższony poziom wilgoci w ścianach jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem, ponieważ może doprowadzić do uszkodzenia domu. Przyczyną najczęściej jest nieprawidłowe wykonanie lub uszkodzenie podczas zakopywania izolacji poziomej fundamentów lub ścian. Wilgoć panująca w budynku jest również niekorzystna ze względu na jego mieszkańców, którzy będą częściej chorować a zawilgocona ściana oraz ciepłe powietrze stanowią idealne warunki do rozwoju pleśni oraz groźnych grzybów. Dlatego właśnie powinniśmy osuszyć wszystkie ściany budynku a następnie znaleźć źródło problemu i prawidłowo wykonać izolację zabezpieczającą przed wsiąkaniem wody gruntowej. Ale jak osuszyć taki budynek? Jest na to kilka sposobów. Pierwszym z nich jest nagrzewanie pomieszczeń. Metoda ta polega na podwyższeniu temperatury w budynku do około 35 stopni Celsjusza. To sprawi, że wilgoć zacznie parować a skuteczny system wentylacji odprowadzi nagromadzoną parę z pomieszczenia zmniejszając w ten sposób poziom zawilgocenia. Drugą metodą jest osuszanie kondensacyjne polegające na skraplaniu pary wodnej, która unosi się w naszym pomieszczeniu. Osuszanie ścian to czasami dosyć długotrwały proces, ale jeśli nie pozbędziemy się problemu i nie wykonamy prawidłowej izolacji proces ten będzie się ciągle powtarzał.

Chcąc osuszyć ściany możemy sami wypożyczyć duże nagrzewnice lub wynająć profesjonalną firmę. To od nas zależy, którą opcję wybierzemy. Jednak należy pamiętać, że nie mamy wystarczającej wiedzy na temat osuszania ścian czy ich zabezpieczania przed wilgocią.

Komentowanie jest wyłączone.