Porównanie typów pakowarek

Kiedy w ostatnim czasie szukałam sposobu na udoskonalenie przechowywania moich wyrobów, odkryłam pakowarki próżniowe. Pierwszym problemem było wybranie odpowiedniego typu z jednego w dwóch rodzajów tych urządzeń.

Kilka słów o wyborze pakowarki próżniowej do zastosowania domowego

pakowarki próżniowe komoroweWyróżniamy wśród nich pakowarki próżniowe komorowe i listwowe. Każda z nich ma oczywiście swoje wady i zalety. Pakowarki listwowe nadają się raczej do użytku domowego, bo są mniejsze, lżejsze i mają większą mobilność. Jednocześnie łatwiej jest pakować za ich pomocą rzeczy o bardziej nietypowych wymiarach, jak chociażby ryby. Są też tańsze, ale za to droższe są worki im dedykowane. Jeśli chodzi o pakowarki komorowe – samo urządzenie jest i droższe, ale tańsze są koszta eksploatacji, czyli kupno tych nieszczęsnych worków. Są jednocześnie szybsze, ale cięższe i mniej poręczne. Nadają się raczej do miejsc, gdzie pakowanie odbywa się większymi partiami, a materiał w nich zawarty jest mniej więcej podobnej wielkości. Dlatego ja do moich wyrobów wybrałam pakowarkę listwową, a tata, który dostaje zawsze dużą ilość przerobionego mięsa na jeden raz – pakowarkę komorową. Drugim wyzwaniem było wybranie konkretnego modelu urządzenia. Internet jak zawsze był bardzo pomocny, ale jednocześnie mnogość różnorodnych opinii nie ułatwiała nam podjęcia decyzji. Zależało nam na maszynie „w starym typie”, to jest takiej, która będzie działać dłuższy czas, a nie na taniem egzemplarzu, który zaraz będzie trzeba oddać do reklamacji albo, co gorsza, zepsuje się dzień po zakończeniu gwarancji.

Ostatecznie zakupiliśmy najpopularniejsze dwa typy maszyn, jakie wyłowiliśmy z setek komentarzy, żeby w razie czego móc tanio kupić części zamienne, albo samemu sprzedać któryś z naszych egzemplarzy, gdyby przestał działać, a serwis odrzuciłby reklamację.

Komentowanie jest wyłączone.