Połączenie dwóch zabiegów

Połączenie dwóch zabiegów

 

Coraz częściej produkuje się urządzenia, które łączą dwa zabiegi w jeden, a więc eliminują konieczność zakupu dwóch niezależnych urządzeń. Takie urządzenia nazywane są urządzeniami hybrydowymi. Funkcjonują one głównie w przemyśle obrabiarkowym.

Czym są urządzenia hybrydowe ?

okleiniarka z wstępnym frezowaniemPrzykładem urządzenia hybrydowego jest właśnie okleiniarka z wstępnym frezowaniem, która łączy w sobie cechy okleiniarki i frezarki. Oczywiście jest to urządzenie droższe, aniżeli którekolwiek z powyższych, lecz jednocześnie tańsze niż oba razem. Więc taka inwestycja dla przedsiębiorcy jak najbardziej się opłaca. Dzięki wykorzystaniu okleiniarki z wstępnym frezowaniem można zaoszczędzić sporo czasu na przekładaniu detalu z jednej maszyny na drugą, a zabieg oklejania i frezowania wykonywany jest w odstępie kilku sekund. Aby obsłużyć to urządzenie należy koniecznie posiadać wiedzę na temat każdego z realizowanych przy jego pomocy procesów, tak aby nie popełnić najmniejszego błędu podczas pracy maszyny, co mogłoby doprowadzić do jej awarii. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wykorzystanie tej maszyny w zakładzie redukuje zatrudnienie z co najmniej dwóch do jednej osoby. Może jednak okazać się, że znalezienie operatora dla tego nowego urządzenia będzie sporym problemem, gdyż mało kto potrafi obsłużyć zarówno frezarkę do naroży jak i okleiniarkę. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem dla pracodawcy może okazać się wysłanie dotychczas posiadanego pracownika na kursy doszkalające i podnoszące jego kwalifikacje zawodowe.

Dzięki połączeniu dwóch maszyn w jedną zyskuje się przede wszystkim bardzo cenną przestrzeń warsztatową. Dzięki temu można nająć mniejszy lokal, a tym samym obniżyć dość znacznie koszty utrzymania przedsiębiorstwa. Skorzystać może na tym personel, który może otrzymać dzięki temu dodatkowe świadczenia od pracodawcy.

 

Komentowanie jest wyłączone.