Piękny ogród z pomocą specjalistów

Piękny ogród z pomocą specjalistów

Posiadanie własnego domu z ogrodem od dawna było moim marzeniem. Siedząc w pracy po godzinach zastanawiałam się, jakby to było pić kawę na tarasie, czytać książki w ogrodzie i wieczorami siedzieć ze znajomymi w altanie. Duży kredyt i dwa lata później byłam blisko, żeby się dowiedzieć, ale najpierw trzeba było ten ogród założyć.

Pomoc w założeniu przydomowego ogrodu

zakładanie ogrodów - mazowieckieNie ukrywam, że niezbyt znam się na roślinach i zagospodarowaniu przestrzeni, dlatego postanowiłam poprosić o pomoc specjalistów od ogrodów. Trafiłam na sympatyczną projektantkę, pracującą dla firmy, która wcześniej zajmowała się tylko pielęgnacją zieleni, a teraz oferuje również zakładanie ogrodów – mazowieckie to w końcu województwo, w którym zapotrzebowanie na podobne usługi jest całkiem duże. Sama nie bardzo miałam pomysły na zagospodarowanie terenu dokoła domu, dlatego rzuciłam tylko kilka uwag co do tego, co chcę a czego nie chcę w ogrodzie. Projektantka obiecała, że w ciągu tygodnia podeśle mi na maila kilka projektów i wtedy dokonamy niezbędnych poprawek. Pięć dni później dostałam trzy projekty, które uwzględniały moje marzenia o altanie, tarasie otoczonym krzewami oraz dużym murowanym grillu. Gęsty żywopłot miał pomóc oddzielić dom od ulicy, a kilka drzew dawać cień latem. Do tego rabatki wzdłuż ścieżek, malutka fontanna, a także miejsce na ognisko i ławeczki dookoła. Wybrałam ten układ, który wydawał mi się najlepszy, żeby mój przyszły ogród był dokładnie taki, jakiego potrzebuję.

Wynajęta firma zajmuje się nie tylko projektem, ale też całościowo zakładaniem ogrodu, łącznie z systemem nawodnienia, a później również jego pielęgnacją. Dzięki temu mój wkład jest minimalny, nie będę musiała się przejmować podlewaniem, pieleniem i dbaniem o rośliny. Ogród będzie dla mnie wyłącznie miejscem na wypoczynek.

Komentowanie jest wyłączone.