Perły już nie tak ekskluzywne

Perły już nie tak ekskluzywne

 

Kiedyś oznaka bogactwa, na którą mogli sobie pozwolić nieliczni. Bo i trudno było zdobyć te symbole życia na wysokim poziomie. Potem zdecydowanie bardziej się upowszechniły i dziś można je zobaczyć częściej. Mowa o perłach, które dziś cieszą się sporym powodzeniem i wielu może sobie na nie pozwolić. Jako prezent dla kobiety wciąż sprawdzają się idealnie.

Naszyjniki czy bransoletki z pereł?

perły naszyjnikiKiedyś wyławiane bardzo rzadko, stąd ich wartość przekraczała możliwości zwykłego śmiertelnika. Perły znajdowano w małżach, które hodowały je w swoich wnętrzach. Ale nie było to łatwe i niewiele mięczaków powoływało do życia przyszłe obiekty westchnień i pożądania, czyli perły. Dlatego trudno było je zdobyć. Symbolem bogactwa stały się więc już w starożytności. Potem nauczono się hodować małże, dlatego perły stały się bardziej popularne i osiągalne dla większej części społeczeństwa. Oczywiście morskie naturalne perły nadal są w cenie, ale jest ich zdecydowanie mniej, w dzisiejszych czasach to w zasadzie margines rynku. Decydując się na perły naszyjniki są chyba najczęstszym wyborem. Kamienie pięknie prezentują się na szyi. W przypadku pereł mamy spory wybór. Kształt, bardziej lub mniej okrągły, połysk, kolor czy wielkość. To wszystko ma wpływ na cenę. Im większe, im mniej skaz, im lepszy połysk, tym lepiej. Radość obdarowanej jednak jest bezcenna, dlatego perły wciąż są wysoko w rankingach popularności. I zmian w tej kwestii raczej nie ma co się spodziewać.

Wiele zależy od gustu, od okazji, od znajomości tematu. Za każdym razem jednak perły powinny budzić podziw. Nieprzypadkowo uważane są za jedne z najcenniejszych i najpiękniejszych kamieni. Od lat pojawiają się na szyjach, nadgarstkach czy w uszach pań, niezmiennie wywołując zachwyt noszących i obserwujących.

 

Komentowanie jest wyłączone.