Pellet do ogrzewania domów

Pellet do ogrzewania domów

Niektóre materiały opałowe wyróżniają się niezbyt wysoką kalorycznością. Jeśli zdarzy się tak, że zakupimy takie materiały to może się okazać, że bardzo szybko będą one znikać z naszych zapasów a w rzeczywistości nie będzie się to przekładać na większe generowanie ciepła. W związku z tym warto inwestować w takie materiały, które są polecone i sprawdzone przez wiele osób. Bez wątpienia takim produktem jest pellet drzewny. 

Skuteczne ogrzewanie pelletem 

pellet lavaWielu z nas przyzwyczajonych jest do ogrzewanie naszych domów przy użyciu najbardziej popularnych materiałów opałowych. Bez dwóch zdań do najbardziej popularnych materiałów opałowych zaliczają się węgiel oraz drewno opałowe. Nie jesteśmy jednak obecnie zmuszeni do tego aby stosować jeden z tych dwóch materiałów. Ktoś kto chce zaoszczędzić ten decyduje się na ogrzewanie domów przy użyciu innych rozwiązań. Ostatnimi czasy szczególnie często wybieranymi produktami są: pellet drzewny, ekogroszek czy też brykiet torfowy. Warto podkreślić fakt, że pellet jest obecnie jednym z najbardziej kalorycznych materiałów opałowych. Ostatnimi czasy często wybieranym produktem jest drzewny pellet Lava. Produkt ten sprawdza się idealnie już w niejednym polskim domu. Ten materiał opałowy charakteryzuje się tym, że jego kaloryczność wynosi prawie 19 MJ/kg. W związku z tym kaloryczność tego pelletu jest niedużo niższa niż kaloryczność najlepszej jakości węgla. 

Materiał opałowy jakim jest pellet drzewny powstaje na bazie wiórów drzewnych. Na ten moment najczęściej jest tak, że pellet ten produkuje się ze zrębków z wierzby energetycznej, która sadzona jest właśnie w celu uzyskiwania zrębków do produkcji materiałów opałowych. Warto decydować się na wybieranie takiego pelletu, który polecany jest przez innych. 

Komentowanie jest wyłączone.