Odżywcze i nadające odpowiedni zapach olejki do brody

Odżywcze i nadające odpowiedni zapach olejki do brody

Obecnie bardzo popularne stało się zapuszczanie brody. Mężczyźni zapuszczają zarost i układają go na przeróżne sposoby. Niektórym wydaje się, że broda nie wymaga żadnej specjalnej pielęgnacji. Nic bardziej mylnego.

Zapach i skład olejków do pielęgnacji brody

apothecary 87Pielęgnacja zarostu jest jeszcze bardziej skomplikowana niż pielęgnacja włosów na głowie. Jeśli decydujemy się na zapuszczenie brody, musimy pamiętać o zakupie odpowiednich kosmetyków. Przede wszystkim należy wyposażyć swoją kosmetyczkę w olejek do brody. Na polskim rynku jest wiele marek, które zajmują się sprzedażą takich olejków. Cena może być dla niektórych powalające – kilkadziesiąt złotych za kilkanaście mililitrów olejku. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że olejek starcza na bardzo długo. Używa się go tylko troszkę za każdym razem. Marka apothecary 87 ma w swojej ofercie różne olejki do stosowania na brodzie. Na pewno olejek olejkowi nierówny i nie należy wybierać pierwszego lepszego. Trzeba wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze olejku do pielęgnacji zarostu. Na pewno liczyć się zapach, czyli perfumy użyte do produkcji olejku. Do olejek nadaje zarostowi odpowiedni zapach. Zazwyczaj wybiera się zapach pod stosowane perfumy. Jeśli korzystamy z perfum o zapachu świeżości, warto wybierać też takie olejki do brody – np. olejki owocowe. Są też dostępne olejki o zapachu ziół, lasu, a nawet olejki słodkie. Każdy znajdzie więc coś odpowiedniego dla swojego zarostu.

Gusta zapachowe zmieniają się dość często, dlatego zawsze warto mieć przy sobie co najmniej 2 olejki do brody, by móc swobodnie wybierać między zapachami. Kupując olejek, należy dokładnie przeczytać jego skład, sprawdzić, czy nie ma w nim alergizujących substancji. Większość brodaczy kieruje się również pojemnością i ceną przy wyborze olejku.

Komentowanie jest wyłączone.