Ochrona pracowników przed zanieczyszczonym powietrzem

Ochrona pracowników przed zanieczyszczonym powietrzem

Odpylanie jest to usuwanie z powietrza pyłów lub mgły. Niezbędne w zakładach pracy, w których pracownicy narażeni są na działanie zanieczyszczeń pochodzących z obróbki np. tworzyw sztucznych, metali lub drewna. Do odpylania używa się urządzeń, w których działa między innymi siła odśrodkowa, elektrostatyczna, koagulacja oraz efekt sitowy.

Niezawodne urządzenia odpylające znanego producenta

producent urządzeń odpylającychMaszyny te dzieli się na odpylacze suche oraz mokre. Mokre odpylacze mają różne rodzaje tj. płuczki z wypełnieniem ruchomy, wypełnieniem nieruchomym lub bez wypełnienia oraz odpylacze Venturiego. Wieloletni producent urządzeń odpylających posiada w swojej ofercie szeroki wybór tego typu produktów. Jednymi z najbardziej popularnych są mokre odpylacze Venturiego, które używane są między innymi do niwelowania zawartości gazu w powietrzu oraz pyłów zapalnych. Jest to możliwe dzięki osadzaniu się zanieczyszczonych cząstek powietrza na kroplach wody znajdujących się w urządzeniu. Odpylacz tego typu składa się z odkraplacza, centralnej oczyszczalni ścieków oraz przede wszystkim z komory Venturiego. Poza sprzedażą urządzeń uznany producent proponuje także ich serwis oraz czyszczenie i konserwację. Firmy chcące zyskać jak największą ilość klientów muszą być elastyczne. Niektóre z odpylaczy są indywidualnie zaprojektowane według potrzeb klienta. Natomiast w standardzie każdego producenta znajduje się ich dowóz oraz montaż.

Urządzenie odpylające mają zastosowanie właściwie w każdej gałęzi przemysłu. Wszędzie tam, gdzie powstają produkty uboczne w postaci pyłu i zanieczyszczonej mgły. Najbardziej narażone są przemysł stalowy, chemiczny, farmaceutyczny oraz ceramiczny. Maszyny odpylające wykorzystywane są także w domu do kuchennych instalacjach wyciągowych.

Komentowanie jest wyłączone.