Nowy, wygodny materac

Nowy, wygodny materac

Kupując nowe łóżko wiedziałam, że nadeszła też pora na to by kupić nowy materac. Szukając materaca miałam kilka wymagań – oczywiście miał być wygodny do spania, ale też chciałam by miał antyalergiczny pokrowiec, który łatwo jest prać oraz żeby był wytrzymały i nie tracił zbyt szybko odpowiedniego kształtu.

Wybrałam wysoki materac piankowy

materace 150x200Chociaż w sklepach częściej można znaleźć materace o wymiarach 140×200 albo 160×200, to ja jednak szukałam wśród innych materaców. Rama mojego łóżka jest więc można powiedzieć, że dość niestandardowa, bo musiałam znaleźć wygodny materac o szerokości 150 centymetrów. Jeżeli chodzi o materace 150×200 to w sklepach i stacjonarnych i on-line jest ich o wiele więcej niż myślałam. Są one dostępne, tak jak każdy materac, w różnych opcjach dotyczących materiałów z jakich zostały one wyprodukowane. Ja zdecydowałam się na materac piankowy, ponieważ te są dla mnie najwygodniejsze. Wcześniej też korzystałam z materaca piankowego, tyle, że cieńszego niż ten, który kupiłam ostatnio. Stary materac miał 10 centymetrów grubości, a nowy kupiłam w wersji 16 centymetrowej. Jest to całkiem dużo, ale dobrze pasuje do ramy łóżka i dzięki swojej wysokości jest niezwykle wygodny. Chociaż postawiłam na średnio-twardy materac by był jak najbardziej zdrowy dla mojego kręgosłupa, to i tak jest on bardzo miękki i świetnie dostosowuje się do mojego ciała, przez co śpi mi się na nim bardzo komfortowo.

Materac, który kupiłam nie był bardzo drogi, ale też nie szukałam oszczędności kupując ten produkt. Uważam, że jakość spania jest bardzo ważna w naszym życiu, a więc na wybór odpowiedniego materaca poświęciłam dość dużo czasu. Nie chciałam kupować niczego pochopnie, a więc wszystko dokładnie sprawdzałam. Ostatecznie podjęłam naprawdę dobrą decyzję, bo mój nowy materac i oczywiście również łóżko są świetne!

Komentowanie jest wyłączone.