Nowe elementy i daszek z poliwęglanu

Nowe elementy i daszek z poliwęglanu

Widziałem ostatnio na jednym filmie rzecz, w której od razu się zakochałem. Film był nagrywany gdzieś w Stanach Zjednoczonych, na jednym z tych pięknych, cudownych osiedli domków jednorodzinnych. Bajkowa kraina była pełna wspaniale i nowocześnie urządzonych i wyposażonych budynków.

Daszek z poliwęglanu robi u nas taką furorę

daszek z poliwęglanuGłównie w oko wpadły mi świetliki z poliwęglanu pomontowane na bardzo wielu dachach. Długo już żyję na tym świecie, ale nigdy nie spotkałem się z czymś takim w Polsce. Zapewne ta moda miał dopiero u nas nadejść. I tak dobrze, że najlepszej jakości daszek z poliwęglanu robi u nas taką furorę. Przy każdej firmie widzę coś takiego. Nie jest to negatywne zjawisko. Część ludzi mówi, że to kompletnie niepotrzebne. Blokuje wodę tak samo dobrze jak jakikolwiek inny dach, ale według mnie to coś więcej. Od razu nadaje to budynkowi wyglądu nowoczesnego i bardziej godnego zaufania, niż w przypadku jakiegoś starego, odrapanego, przeciekającego dachu. Czas na poliwęglan kanalikowy jeszcze nadejdzie, i u nas będzie to tak samo popularne na zachodzie. Wystarczy popatrzeć na to, jak dobrze przyjmują się u nas samochody hybrydowe. Nie ma ich jeszcze póki co zbyt wiele w naszym kraju, ale z każdym rokiem ich liczba stabilnie rośnie i już niedługo będziemy mogli cieszyć się znacznie mniej zatrutym powietrzem w miastach.

Gdy dojdą do tego samochodu na wodę, prąd i inne odnawialne źródła energii, nasz świat zmieni się nie do poznania. Być może i w centrach dużych miast będzie można spokojnie oddychać nie martwiąc się o płuca swoje i swoich dzieci.

Komentowanie jest wyłączone.